News

Kasprzak: "Dobrych wyścigów było wiele"

11.11.2017, 10:41

Dla zawodnika Żużlowej Reprezentacji Polski, Krzysztofa Kasprzaka, miniony sezon był siedemnastym w roli profesjonalnego żużlowca. Zawodnik Cash Broker Stali Gorzów najbliższe tygodnie spędzi w rodzinnym gronie, by wypocząć, a następnie rozpocznie przygotowania do sezonu 2018.

Krzysztof Kasprzak w sezonie 2017 przeplatał problemy zdrowotne z dobrymi wynikami osiąganymi na torze. Na początku minionych zmagań w PGE Ekstralidze, zawodnik z Leszna doznał kolejnego złamania obojczyka. Po powrocie na tor, „KK” zmagał się z pewnymi problemami związanymi z urazem, jednak z wyścigu na wyścig jego dyspozycja stawała się coraz lepsza. Dzięki temu był on pewnym punktem zespołów, w których występował. Warto dodać, że Kasprzak zajął także czwarte miejsce w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy, które gwarantuje mu udział w przyszłorocznej batalii.

- Sezon był trudny, jak każdy przez te 17 lat. Udało się go bardzo dobrze zakończyć, bo zwycięstwem w finałowe rundzie Speedway Euro Championship. Odsłuchanie hymnu na podium, to zawsze coś wspaniałego. Z drużyną Cash Broker Stali Gorzów zdobyłem medal Drużynowych Mistrzostw Polski, więc plan został wykonany – powiedział Kasprzak.

W PGE Ekstralidze, reprezentant Polski wystąpił w 69 wyścigach, podczas których dziewiętnastokrotnie dojeżdżał do mety na pierwszym miejscu. Jego ogólny rezultat to 1,826 p/b. Równie dobre występy zanotował w cyklu SEC. 39 punktów zapewniło Kasprzakowi czwarte miejsce. Warto dodać, że „KK” stanął na najniższym stopniu podium podczas rundy w Güstrow oraz – jak wspomniał – wygrał zmagania w Lublinie.

- W tym sezonie było wiele dobrych wyścigów w moim wykonaniu. Nie potrafię jednak określić, który z nich był najlepszym – dodał zawodnik Żużlowej Reprezentacji Polski.

Dla profesjonalnego żużlowca zima, to czas na odpoczynek oraz trening. Krzysztof Kasprzak stawia na odpoczynek w gronie najbliższej rodziny.

- Zima to czas, który spędzam z rodziną, a także ciężko pracuję nad przygotowaniem fizycznym. Chcę być zawsze w jak najlepszej dyspozycji. Każdy sezon jest trudny i „objeżdżam” wiele spotkań. Do następnego będę przygotowany na 100% pod każdym względem – zaznacza zawodnik Cash Broker Stali Gorzów.

Jak zawsze, dla Kasprzaka, ważnym aspektem jego kariery są kibice.

- Chciałbym serdecznie pozdrowić moich kibiców z całego świata. Dziękuję również sponsorom. Życzę dużo zdrowia i pomyślności w nowym roku – zakończył Krzysztof Kasprzak.

Sponsorzy reprezentacji
Polecamy