News

Drabik: Starty w reprezentacji to ogromne wyróżnienie

15.05.2018, 15:17

Maksym Drabik był jednym z najskuteczniejszych zawodników podczas niedzielnego meczu Polska – Dania. „Torres” zdobył 10 punktów, a dzięki efektownej jeździe, świetnie zaprezentował się przed Częstochowską publicznością.

Polacy pewnie pokonali Duńczyków 59:31, jednak Drabik jest kolejnym zawodnikiem, który podkreśla, że na torze, ten mecz wcale nie był łatwy.

- Teoretycznie test mecz, a i tak musieliśmy się mocno natrudzić. Nie wiem od czego jest to uzależnione, ale startowałem w tym sezonie w Częstochowie już trzy razy i za każdym razem nawierzchnia tego toru była zupełnie inna. To były ciekawe zawody. Ogromnym wyróżnieniem są dla mnie starty z "orzełkiem" na piersi, oby jak najwięcej powołań na tego typu mecze. Dla mnie to coś wspaniałego – powiedział Drabik.

Już przed meczem, Maksym Drabik został gorąco powitany przez Częstochowską publiczność, za co odwdzięczał się udanymi atakami na torze. Jak sam podkreśla, w jego przypadku, publiczność działa na niego bardzo motywująco.

- Do Częstochowy, jak i do tutejszych kibiców mam wielki sentyment. Zawsze pojawiam się w Częstochowie z uśmiechem na ustach. Przyjęcie przez tutejszych kibiców było naprawdę budujące – zakończył Drabik.

W tym miesiącu, podopieczni Marka Cieślaka rozegrają ostatnie spotkanie towarzyskie przed finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations, które odbędą się we Wrocławiu. 31 maja, w Poznaniu, rywalem Biało – czerwonych będzie reprezentacja Szwecji. Bilety na to spotkanie są już dostępne.

Skład Polski:
9. Jarosław Hampel
10. Piotr Pawlicki
11. Maciej Janowski
12. Maksym Drabik
13. Janusz Kołodziej
14. Grzegorz Zengota

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się 31 maja, o godzinie 13:30 w Poznaniu. Wejściówki na mecz Polska - Szwecja już są w sprzedaży. Można je nabyć za pomocą portalu ebilet.pl (https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/mecz-zuzlowy/). Posiadacze karnetu na PSŻ - mają prawo do biletu ulgowego.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:
Bilet normalny - 30 zł
Bilet ulgowy 20 zł (ulgowe bilety dla młodzieży z ważną legitymacją, studenci do 26 r.ż, emeryci, renciści, kobiety)
Dzieci do 12 roku życia za 1 zł - w pakiecie z rodzicem

Sponsorzy reprezentacji
Polecamy