News

DMŚJ - OUTRUP

20.08.2018, 08:21

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Outrup to kolejne zawody, w
których Polacy są zdecydowanymi faworytami. Dominatorzy tych rozgrywek na
papierze prezentują się znakomicie i będą chcieli pokazać, że na torze są równie potężni. Czy znajdzie się śmiałek, który rzuci im wyzwanie?


Dwanaście medali, w tym dziesięć złotych – taki dorobek ma reprezentacja Polski w DMŚJ. Ostatnie sześć lat to aż pięć triumfów i tylko jedno srebro. Jak patrzymy sobie na zestawienie Biało-Czerwonych, to próżno szukać wyraźnie słabszych punktów. Maksym Drabik i Bartosz Smektała to jedne z najgorętszych nazwisk na rynku młodzieżowców, a obok nich w składzie znaleźli się Daniel Kaczmarek, Rafał Karczmarz i Wiktor Lampart. Wychowanek Unii Leszno zgarnął już w tym roku tytuł najlepszego juniora w Polsce i będzie chciał dorzucić do niego także medal w DMŚJ.

Za plecami Polaków najprawdopodobniej będzie się toczyć wyrównana walka o
srebro. Wielka Brytania ma w swoim składzie nieobliczalnego Dana Bewleya, ale wielkiemu talentowi z Wysp może nieco brakować wsparcia. Wszystko spowodowane jest brakiem Roberta Lamberta, który walczy w rozgrywkach Tauron SEC 2018. Nieco mniej gwiazdorska, ale raczej bardziej wyrównana ekipa powstała u gospodarzy turnieju. Duńczycy wierzą, że w Outrup wystrzeli forma Patricka Hansena oraz Andreasa Lyagera, którzy już niejednokrotnie pokazywali, że stać ich na wielkie rzeczy.

Ostatnią drużyną w stawce są nieobliczalni Szwedzi. W rozgrywkach indywidualnych mogliśmy w tym roku obserwować Joela Klinga, który z pewnością dorzuci kilka cennych punktów. Całkiem niedawno wywalczył on tytuł najlepszego młodzieżowca w kraju, a w finałowym turnieju nie stracił nawet jednego punktu.

Duński obiekt czeka na widowisko, przepełnione młodzieńczą fantazją i efektownymi szarżami. Fani z Polski nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż pewne zwycięstwo Drabika i spółki. Czy znajdzie to odzwierciedlenie na torze?
Przekonamy się już 18 sierpnia. Pierwszy bieg zaplanowano na godzinę 19:00.

Sponsorzy reprezentacji
Polecamy