News

Polacy bronią złota w MEP

31.08.2018, 09:57

1 września na torze w Duńskim Brovst czekają nas bardzo ciekawe zawody. 7 reprezentacji zmierzy swoje siły w walce o tytuł Mistrza Europy Par. To przede wszystkim walka o medale, ale także szansa dla wielu zawodników, którzy chcą pokazać, że należy im się miejsce w kadrze narodowej na najważniejsze turnieje.

Zazwyczaj w takich przypadkach piszemy, że reprezentacja Polski jest zdecydowanym faworytem, ale w przypadku Brovst sytuacja jest nieco bardziej złożona. Tercet Biało-Czerwonych złożony z Grzegorza Zengoty, Tobiasza Musielaka i Jakuba Jamroga wygląda bardzo ciekawie. Dwaj pierwsi nie notują idealnego sezonu w swoich klubach w PGE Ekstralidze, a Jamróg jest jednym z największych, pozytywnych objawień roku 2018. Zawodnik Unii Tarnów zastąpił w składzie Daniela Kaczmarka.

Wśród rywali wyróżniamy jak zwykle Duńczyków. Duet Michael Jepsen Jensen – Anders Thomsen wygląda na papierze bardzo silnie, a z ławki w razie czego wejdzie Thomas Joergensen. Jeśli dwaj pierwsi panowie zaprezentują swoją normalną formę, to gospodarze mogą liczyć na największy sukces. Ich atutem może być także wsparcie publiczności, która z pewnością będzie głośno dopingować ekipę z kraju Hamleta.

Nie możemy zapominać o Łotyszach, w składzie których widzimy mistrza Europy – Andrzeja Lebiediewa. Nie ma on może najlepszego sezonu, ale w duecie z Kjastasem Puodżuksem może zdziałać coś dobrego. Mistrzostwa Par rządzą się swoimi prawami, o czym mogliśmy się przekonać choćby podczas rozgrywek Speedway of Nations, których formuła bardzo mocno to przypomina.

Wierzymy, że powołani do reprezentacji Polski na MEP będą w stanie wywalczyć złoty medal. Łatwo nie będzie, ale to przecież taki sport. Trzymamy mocno kciuki!

Składy:

Rosja
1. Wadim Tarasienko
2. Wiktor Kułakow

Niemcy
3. Ronny Weis
4. Valentin Grobauer

Włochy
5. Nicolas Covatti
6. Michele Paco Castagna

Polska
7. Grzegorz Zengota
8. Tobiasz Musielak
18. Jakub Jamróg

Łotwa
9. Andrzej Lebiediew
10. Kjastas Puodżuks

Dania
11. Michael Jepsen Jensen
12. Anders Thomsen
20. Thomas Joergensen

Szwecja
13. Oliver Berntzon
14. Linus Sundstroem

Sponsorzy reprezentacji
Polecamy