News

Tylko srebro DMEJ

03.09.2018, 20:18

Polacy nie obronili tytułu Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Na stadionie w Daugavpils wyraźnie lepsi okazali się Duńczycy, w których szeregach było zdecydowanie mniej dziur. Już przed ostatnią serią było jasne, że wyrwać złoto będzie bardzo trudno.

Wokół turnieju w Daugavpils było sporo kontrowersji. Na zawody został zabrany Dominik Kubera, który ledwo co wrócił po kontuzji, której nabawił się w konfrontacji Unii Leszno z Falubazem Zielona Góra. Dyskusji było wiele, ponieważ trener Rafał Dobrucki następnego dnia prowadził Spartę Wrocław w meczu półfinałowym PGE Ekstraligi, przeciwko właśnie leszczynianom. Druga kwestia dotyczyła Rafała Karczmarza, który miał w niedzielę pomóc Stali Gorzów w Częstochowie.

Odłóżmy jednak na bok kontrowersje. Zgodnie z przewidywaniami wielu obserwatorów, Dania i Polska były poza zasięgiem rywali. Łotysze i Szwedzi mogli się skupić na rywalizacji o brązowy medal i zwycięsko wyszli z niej gospodarze, wśród których najlepszy był Oleg Michaiłow. Jego dziewięć „oczek” znacznie pomogło Łotwie w zajęciu trzeciego miejsca.

Polacy starali się dotrzymywać kroku Duńczykom, ale w naszej ekipie była spora dziura. Zawodnicy Get Well Toruń – Igor Kopeć-Sobczyński i Daniel Kaczmarek nie punktowali zbyt dobrze. Sinusoidę zaliczył także Dominik Kubera, który do trzech wygranych dorzucił także dwa zera. Najlepsi wyraźnie byli Wiktor Lampart i Rafał Karczmarz, obaj zakończyli zawody z dwucyfrówką.

Niestety przed ostatnią serią startów Dania uciekła nam na pięć punktów. Znakomicie prezentowała się cała czwórka – Frederik Jakobsen, Patrick Hansen, Mads Hansen i Andreas Lyager. Gdyby nie wykluczenie tego ostatniego w czwartym starcie, zapewne wszyscy skończyli by z dwucyfrowym dorobkiem na koncie. W efekcie – na bieg przed końcem już znaliśmy zwycięzcę. W ostatniej gonitwie Frederik Jakobsen swoim triumfem jedynie ją przypieczętował.

Dania pokazała, że w gronie juniorów wciąż jest bardzo silna. Nieobecność na zawodach trenera Rafała Dobruckiego i zawirowania w sprawie naszych juniorów sprawiły, iż więcej mówi się o sprawach pozatorowych. Oby za rok udało nam się odzyskać tron!

1. Dania – 45 pkt
2. Polska – 37 pkt
3. Łotwa – 21 pkt
4. Szwecja – 16 pkt

Sponsorzy reprezentacji
Polecamy