News

Bartosz Zmarzlik nominowany na Najlepszego Sportowca Polski 2018

10.12.2018, 14:58

Po minionym sezonie już nikt nie ma wątpliwości, że Bartosz Zmarzlik to najlepszy polski żużlowiec, a kwestią czasu pozostaje zdobycie przez niego tytułu indywidualnego mistrza świata. 23-latek już w tym roku był blisko historycznego triumfu, a o złoty medal walczył do ostatniej rundy cyklu Grand Prix.

Po słabszym początku sezonu Polak był w stanie odrobić do Taia Woffindena aż 20 punktów i o mało co nie sprawił gigantycznej niespodzianki. Ostatecznie jednak w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce, co i tak jest jego najlepszym wynikiem w dotychczasowej karierze.

Oprócz sukcesów na arenie międzynarodowej, do swojej kolekcji medalowej dołożył także srebrny krążek w PGE Ekstralidze. W rozgrywkach ligowych Zmarzlik jest niezawodny i już trzeci rok z rzędu kończy je z najwyższą średnią (2,575). W ostatnich latach taki wyczyn nie udał się nikomu. Jak mocna jest dominacja zawodnika w drużynowych mistrzostwach Polski najlepiej świadczy jego dorobek medalowy. W trakcie ośmiu lat kariery, Zmarzlik zdobył ze Stalą Gorzów aż sześć medali.

Zmarzlik został nominowany w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2018. Od Waszych głosów zależy, które miejsce Bartek zajmie w Plebiscycie. Także, głosujemy :)

http://bit.ly/Glosujemy_na_Zmarzlika

Sponsorzy reprezentacji
Polecamy