SEC ankieta: Najlepsze zawody w Ostrowie

Thomas Jonasson zamyka skład Włókniarza
Show all

IMG_0885

Miniony sezon cyklu Speedway Euro Championship zakończony został wielkim sukcesem organizacyjnym, jak i sportowym. Docenili to również kibice, którzy w przygotowanej przez nas sondzie uznali rundę w Ostrowie Wielkopolskim za najciekawszą w 2015 roku.

Według 37,5 procent ankietowanych, to właśnie runda finałowa dostarczyła kibicom najwięcej emocji. Walka o mistrzostwo Europy rozstrzygnęła się w połowie zawodów, kiedy to po raz drugi Emil Sajfutdinow przekroczył linię mety jako pierwszy.

Do samego końca trwała też zażarta walka o srebrny medal. Dopiero w wielkim finale drugie miejsce na podium zapewnił sobie Nicki Pedersen, a jeżdżący fenomenalnie przez całe zawody, Antonio Lindbäck musiał zadowolić się trzecim miejscem. Drugie miejsce w sondzie zajął Toruń. Nieco ponad 27 procent ankietowanych uznało inauguracyjną rundę na MotoArenie za najatrakcyjniejszą. Trzecie miejsce zajęła runda w Landshut.