str1
„Tygodnik Żużlowy” – kolejne wydanie nr 16 od wtorku
11 kwietnia 2016
gafurow-sawin7584
Gdańszczanie rozczarowani po Pile
11 kwietnia 2016
Show all

SEC. Kierunek Landshut

foto: Jarek Pabijan
jarek.pabijan@wp.pl
tel +48 601 83 62 58

Dopiero co zakończyliśmy rywalizację w inauguracyjnych zawodach Speedway Best Pairs w Toruniu, a na horyzoncie pojawiają się już Niemcy i druga runda turnieju. Obieramy kierunek LANDSHUT!


OneSolar Arena Landshut – Ellermühle – na tym obiekcie już 5 maja najlepsze żużlowe pary stoczą bój o kolejne dziesięć punktów w klasyfikacji generalnej. Z pewnością o lepszy wynik powalczą drużyny, w których startują reprezentanci Niemiec.
„To były dla nas trudne, ale jakże ważne zawody. Poprzednio mogliśmy oglądać zmagania na MotoArenie jedynie w telewizji, a teraz sam byliśmy jego uczestnikami. Wiemy, że kibice oczekiwali po nas zdobycia większej ilości punktów, ale trzeba pamiętać, że startowaliśmy z najlepszymi żużlowcami na świecie – mówi Tobias Kroner, City Team. Pomimo słabszego wyniku, byliśmy jedną drużyną. Pomagaliśmy sobie wzajemnie i odbywaliśmy mini spotkania przed każdym biegiem. To była prawdziwa drużyna!” – zakończył Kroner.
Świetna rywalizacja i wielkie emocje na MotoArenie sprawiły, że zainteresowanie turniejem w Landshut momentalnie się zwiększyło.
– Organizacja drugiej rundy jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Zdajemy sobie sprawę z potencjału jaki drzemie w dyscyplinie. Żużel w Niemczech znów jest na fali. – mówi wiceprezes AC Landshut, Gerald Simbeck.
Bilety na zawody w Landshut do kupienia za pośrednictwem www.etix.Com

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube