Skorpiony zaczynają sezon! Zapowiedź meczu z Opolem

PSŻ Poznań
PSŻ pokonał Łotyszy. Dobra jazda Jakobsena i Borodulina
6 kwietnia 2018
Start Gniezno Krcmar
Start: Awizowane składy na mecz z Lokomotivem
6 kwietnia 2018
Show all

Skorpiony zaczynają sezon! Zapowiedź meczu z Opolem

PSŻ Poznań

Już w najbliższe niedzielne popołudnie w lasku golęcińskim żużlowcy Iveston PSŻ Poznań rozpoczną sezon. W inauguracyjnym pojedynku 2. Ligi Żużlowej przeciwnikiem „Skorpionów” będzie OK Kolejarz Opole. Początek spotkania o 15:45.
Obie drużyny w okienku transferowym dokonały znaczących wzmocnień. Drużyna gości, zyskała w swoim szeregu trójkę solidnych polskich seniorów, mowa o Sebastianie Ułamku, Hubercie Łęgowiku oraz Oskarze Polisie. Należy również pamiętać o najskuteczniejszym zawodniku zeszłorocznego sezonu, 2 Ligi Żużlowej, a mianowicie – Denisie Gizatullinie, który osiągnął średnią na poziomie 2,420 . Groźny dla naszych zawodników będzie z pewnością także Kevin Woelbert.

Poznaniacy w tym sezonie, mają troszeczkę bardziej ambitniejsze cele, aniżeli w roku 2017. Włodarze, by nie być gołosłownym dokonali kilku transferów. Najgłośniejszym wydarzeniem było z pewnością sprowadzenie Francuza, Davida Bellego. Z kolei polska siła seniorska ma zostać napędzona przez Michała Łopaczewskiego. Swoje punkty z pewnością przywiozą Władymir Borodulin oraz Frederik Jakobsen.

Historia spotkań poznańsko-opolskich przemawia na korzyść „Skorpionów”. Obie te drużyny mierzyły się ze sobą czterokrotnie, z czego trzy razy zwycięsko z pojedynków wychodzili żużlowcy ze stolicy Wielkopolski. Oba mecze w Poznaniu wygrali gospodarze. W roku 2006, poznaniacy zwyciężyli 57:32. Natomiast przed rokiem, byliśmy świadkami niezwykle interesującego widowiska. Ostatecznie to nasi żużlowcy jeżdżący wówczas bez lidera, Frederika Jakobsena, wygrali 47:43.

W niedziele będziemy z pewnością świadkami fantastycznego widowiska. Obie, wzmocnione bardzo dobrymi zawodnikami drużyny, po ciężko przepracowanej zimie, będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Serdecznie zapraszamy już dzisiaj, by zaopatrzyć się w bilet  na niedzielne widowisko, ponieważ sezon na Golęcinie zaczynamy z wysokiego C! Bilety znajdziecie pod adresem: KLIK

OK Kolejarz Opole
1. Kevin Woelbert
2. Hubert Łęgowik
3. Sebastian Ułamek
4. Oskar Polis
5. Denis Gizatullin
6.
7. Jarosław Krzywosz
Trener: Piotr Żyto
Iveston PSŻ Poznań
9. David Bellego
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Władymir Borodulin
13. Frederik Jakobsen
14. Mateusz Adamczewski
15. Kevin Fajfer
Trener: Tomasz Bajerski
Sędzia: Michał Sasień
Data: 8 kwietnia
Godzina rozpoczęcia: 15:45

Źródło: www.pszpoznan.com.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube