foto. JAREK PABIJANjarek.pabijan@wp.pltel. +48 601 83 62 58
Ważna informacja dla fanów żużla. The World Games 2017 na antenach grupy Polsat
18 lipca 2017
116
DMPJ: Sparta wygrywa w Grudziądzu, Get Well w Toruniu
18 lipca 2017
Show all

Skuteczny rezerwowy

Zuzel. Speedway European Championship Gustrow. 15.07.2017

Andrey Kudryashov zajął ósmą pozycję w drugiej rundzie Speedway Euro Championship, która odbyła się w Güstrow. Rosjanin, który w niemieckim turnieju zastąpił Grigorija Lagutę, sklasyfikowany jest na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Andrey Kudryashov zajął ósmą pozycję w drugiej rundzie Speedway Euro Championship, która odbyła się w Güstrow. Rosjanin, który w niemieckim turnieju zastąpił Grigorija Lagutę, sklasyfikowany jest na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Zarówno z toruńskiej, jak i niemieckiej rundy Rosjanina może być zadowolony. Na ten moment, na swoim koncie ma bowiem 16 punktów. Ta zdobycz pozwala sklasyfikować „Kudriego” w górnej połówce klasyfikacji generalnej cyklu. Kudryashova należy uznać jest czarnym koniem turnieju, gdyż poprzez skuteczną i widowiskową jazdę zabiera punkty faworytom żużlowych mistrzostw Europy.

– Jestem bardzo zadowolony ze swoich startów w cyklu, ponieważ małymi kroczkami idę do przodu. W Toruniu zdobyłem 7 punktów, a w Güstrow 9. Jestem bardzo szczęśliwy z mojego dorobku punktowego oraz z tego, że mam okazję ścigać się z tyloma dobrymi zawodnikami – powiedział Kudryashov.

Po zawodach w niemieckim Güstrow, Rosjanin nie krył zadowolenia z końcowego wyniku swojego kolegi z reprezentacji Rosji – Artema Laguty, który stanął na najwyższym stopniu podium. –  Jestem podwójnie zadowolony ponieważ wygrał mój rodak, Artem Laguta, dzięki czemu na stadionie w Güstrow zagrał rosyjski hymn – nie krył zadowolenia Rosjanin.

Warto przypomnieć, iż Andrey Kudryashov jest drugim rezerwowym tegorocznej edycji Speedway Euro Championship, aczkolwiek taka rola nie do końca jemu odpowiada. – Nie jestem zadowolony ze swojej roli, ponieważ jestem zawodnikiem rezerwowym i muszę czekać aż któremuś z moich kolegów z toru coś się stanie. Oczywiście nie życzę chłopakom takich sytuacji, bo najważniejsze w tym sporcie jest to, aby wszyscy cało i zdrowo odjechali sezon – zakończył Kudryashow.

Kolejna, trzecia runda cyklu Speedway Euro Championship odbędzie się w Hallstavik 5 sierpnia. Bilety na te zawody dostępne są na stronie internetowej: www.bit.ly/SEC_Hallstavik_tickets. Tegorocznego cyklu SEC odbędzie się z kolei 8 września w Lublinie, bilety dostępne również są już w sprzedaży: www.bit.ly/SEC_Lublin_tickets.

Lista startowa trzeciej rundy SEC w Hallstavik prezentuje się następująco:

 1. Przemysław Pawlicki #59 (Polska)
 2. Artem Laguta #2 (Rosja)
 3. Nicolai Klindt #29 (Dania)
 4. Vaclav Milik #13 (Czechy)
 5. Leon Madsen #66 (Dania)
 6. Mikkel Bech #177 (Dania)
 7. Martin Smolinski #84 (Niemcy)
 8. Mateusz Szczepaniak #58 (Polska)
 9. Adrian Miedziński #20 (Polska)
 10. Dzika Karta
 11. Krzysztof Kasprzak #507 (Polska)
 12. Andreas Jonsson #100 (Szwecja)
 13. Nicki Pedersen #12 (Dania)
 14. Kenneth Bjerre #91 (Dania)
 15. Kacper Gomólski #44 (Polska)
 16. Andzejs Lebedevs #129 (Łotwa)

 

Dodaj komentarz

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube