Sławomir Dudek: To będzie dla nas lekcja wielkiego żużla

niceplz
SIÓDEMKA NICE PLŻ. Najlepsi – latający Fin i niesamowity Jabłoński
10 maja 2016
DSC_2264
Hancock królem statystyk! Tylko trzech bez zwycięstwa!
11 maja 2016
Show all

Sławomir Dudek: To będzie dla nas lekcja wielkiego żużla

ZUZEL - ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI  POLSKI

- Start w Warszawie to dla nas duża sprawa, ale podchodzimy do tego na zupełnym luzie – mówi Sławomir Dudek, ojciec Patryka. Jego syn na PGE Narodowym pojedzie z przychodnią dziką kartą.


– To będzie dla nas lekcja żużla i kolejne życiowe doświadczenie – kontynuuje Dudek senior. – Do turnieju podejdziemy z marszu. Nie ma żadnej wielkiej napinki. Gdy tak jest, to nic nie wychodzi.
Patryk Dudek pierwszy raz pojedzie na czasowym torze.
– To nie ma żadnego znaczenia, ale na pewno tor będzie pewną zagadką i trzeba będzie pogłówkować jak przygotować sprzęt – zaznacza, W niedzielę Patryk Dudek wystąpi w barwach polskiej reprezentacji w meczu z Resztą Świata. Czy dobry występ to przepustka na Puchar Świata?
– Niekoniecznie. Myślę, że trener Cieślak wyboru dokona znaczenie późnej. Na pewno jednak Patryk będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Będzie dużo kibiców i nie można ich zawieść – podkreśla Dudek.
W Warszawie Dudek pojedzie z przechodnią dziką kartą. Czy za rok – kiedy ponownie odbędzie sie tutaj runda Grand Prix – będzie w innej roli?
– Na pewno chcielibyśmy awansować – nie ukrywa Dudek. – Najpierw musimy jednak przebrnąć przez eliminacje, a to z różncyh powodów nie jest takie łatwe.
LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie w sobotę 14 maja o godz. 19.00. Następnego dnia – w tym samym miejscu – zaplanowano mecz Polska – Reszta Świata. Początek o godz. 14.00. Bilety na oba wydarzenia można kupować w Internecie www.kupbilet.pl/sgp2016.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube