Speedway w nc+: Grand Prix Australii i dokument o Darcym Wardzie

kasprzak-jonasson-jensen6796
Grand Prix Australii. Polacy bez wielkiego szczęścia w losowaniu
23 października 2015
janowski-batchelor6528
Niesamowite Grand Prix w Melbourne. Janowski na podium
24 października 2015
Show all

Speedway w nc+: Grand Prix Australii i dokument o Darcym Wardzie

ward-hampel-harris5941

Ostatnie zawody prestiżowego cyklu Speedway Grand Prix 2015 odbędą się w najbliższą sobotę w Melbourne. Pewnym końcowego triumfu jest już Tai Woffinden, ale o pozostałe miejsca na podium toczy się wyrównana walka między Gregiem Hancockiem a Nickim Pedersenem.

Transmisja zawodów w CANAL+ w sobotę o 09:30. Tego samego dnia, o 13:30 w nSport+ w premierowym odcinku „Czarnego Charakteru” dziennikarz nc+, Piotr Olkowicz, przybliży widzom sylwetkę Darcy’ego Warda.
Grand Prix Australii, która po raz drugi gości elitę żużlowców, będzie ostatnim akcentem sezonu 2015. Tytuł Indywidualnego Mistrza Świata zapewnił sobie Brytyjczyk Tai Woffinden, ale inne rozstrzygnięcia wciąż nie są znane. Różnica między wiceliderem klasyfikacji generalnej Gregiem Hancockiem a trzecim Nickim Pedersenem wynosi tylko dwa punkty. Kibice liczą, że walka o srebro może trwać do ostatnich biegów. Bardzo bliski zachowania miejsca w pierwszej ósemce (gwarantującej udział w cyklu w przyszłym roku) jest najlepszy z Polaków Maciej Janowski, który po 11. turniejach plasuje się na 6. miejscu. Komentatorem turnieju w Melbourne, rozgrywanego na 42-tysięcznym Etihad Stadium, będzie Piotr Olkowicz, a studio w którym widzowie nc+ zobaczą ekspertów: Krzysztofa Cegielskiego i Roberta Kościechę poprowadzi Daria-Kabała-Malarz. Początek transmisji w CANAL+ o 09:30 w CANAL+ (realacja dostępna będzie także w serwisie CANAL+ SPORT Online).

Po ceremonii dekoracji bohaterów SGP sympatycy speedwaya będą mogli zostać przy telewizorach, bowiem w nSport+ o 13:30 zostanie wyemitowany premierowy odcinek specjalnego wydania „Czarnego Charakteru” poświęcony Darcy’emu Wardowi. 23-letni australijski zawodnik o kontrowersyjnym życiorysie, uznawany za jeden z największych talentów na świecie, w sierpniu uległ poważnego wypadkowi, który przerwał jego świetnie zapowiadającą się karierę. Osobista tragedia Warda poruszyła nie tylko świat speedwaya. Wyrazy solidarności i wsparcia otrzymał on od wielu wybitnych przedstawicieli innych dyscyplin.

– To będzie historia o fenomenie Darcy’ego Warda. Prześledziliśmy, jak rozwijał się jego talent, nakreśliliśmy okoliczności towarzyszące jego krótkiej, ale intensywnej karierze. Zebraliśmy wiele opinii o tym, jaki był na torze. O Wardzie opowiedzieli nam m.in. jego trener w Poole Neil Middleditch, menadżer reprezentacji Australii Marc Lemon, były mistrz świata Greg Hancock oraz czołowe postaci związane ze środowiskiem żużlowym w Zielonej Górze i Toruniu, gdzie spędził największą część swojej kariery – zapowiada autor dokumentu Piotr Olkowicz.

Speedway w nc+:

sobota, 24 października
09:30 Grand Prix Australii w Melbourne, CANAL+ / CANAL+ SPORT Online
komentuje: Piotr Olkowicz, Grzegorz Zengota; studio: Daria Kabała-Malarz, Krzysztof Cegielski, Robert Kościecha
13:30 Czarny Charakter: Darcy Ward, nSport+
autor: Piotr Olkowicz

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube