Start Gniezno stawia na szkolenie młodzieży

Wybrzeże Gdańsk
Ogio sponsorem prezentacji Zdunek Wybrzeże Gdańsk
10 stycznia 2019
Start Gniezno
Żużlowcy Startu zagrali w unihokeja na rzecz WOŚP 2019
10 stycznia 2019
Show all

Start Gniezno stawia na szkolenie młodzieży

Start Gniezno

W nowym sezonie szkolenie żużlowych adeptów w Starcie ma wyglądać już w pełni profesjonalnie. Mentorem młodych zawodników został Mirosław Jabłoński, który należy do najbardziej rozpoznawalnych zawodników w kraju. Dodatkowo wychowanek gnieźnieńskiej ekipy w przypadku pozytywnego zakończenia kursu trenerskiego zostanie głównym szkoleniowcem juniorów Aforti Startu Gniezno.

– Cieszę się, że będę mógł zostać tak ważną częścią tego projektu. Postaram się jak najbardziej wykorzystać swoje doświadczenie, aby wprowadzić gnieźnieńskich adeptów do dorosłego świata żużla. Sam doskonale pamiętam swoje początki i wiem, na co należy zwracać uwagę już na samym początku przygody ze speedway’em – mówi Mirosław Jabłoński, ambasador szkółki Aforti Startu Gniezno oraz zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno.

Do sztabu szkoleniowo-technicznego szkółki żużlowej dołączą jeszcze trener przygotowania fizycznego – Przemysław Gnat, mechanik – Paweł Woźny oraz tuner – Robert Niedzielski. Ponadto, zostanie dokupiony niezbędny sprzęt, m.in. motocykle o pojemności 250 cc i 125 cc i typu Pit bike. Pozwoli to na rozpoczęcie szkolenia już od 8 roku życia i jego płynne kontynuowanie, aż do momentu zdania licencji żużlowej.

Więcej na www.startgniezno.com

 

 

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube