Staszewski : „Chcemy zawsze dążyć do zwycięstwa”

Orzeł Łódź
Orzeł: Zawodnicy przyjadą dzień wcześniej
23 stycznia 2019
Wybrzeże sponsor
Wybrzeże: Czas na PitStop! Kolejny sponsor na pokładzie!
24 stycznia 2019
Show all

Staszewski : „Chcemy zawsze dążyć do zwycięstwa”

Mariusz Staszewski TŻ Ostrovia

Kadra żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski od poniedziałku przebywa na tygodniowym zgrupowaniu. Integracja drużyny – zdaniem Mariusza Staszewskiego – jest głównym celem obozu. Trener podzielił się spostrzeżeniami na temat przygotowań do sezonu, terminarza oraz celów na nadchodzący sezon.

W jaki sposób jeźdźcy naszej drużyny przygotowują się do zbliżających się rozgrywek?

Każdy z seniorów indywidualnie przygotowuje się do sezonu. Zawodnicy pracują nad tym, by w meczach ligowych być w optymalnej formie. Jeśli chodzi o juniorów – Marcin Kościelski oraz Kamil Nowacki trenują w klubach macierzystych, natomiast zawodnicy pochodzący z naszego regionu trenują wraz ze szkółką.

Oprócz indywidualnych przygotowań zostało zorganizowanie zgrupowanie – czy wyróżnia się czymś od indywidualnych przygotowań?

Nasi jeźdźcy w trakcie trwania obozu realizują inne ćwiczenia niż na co dzień. W większości są to ćwiczenia polegające na rozciągające mięśnie, co ma na celu zwiększenie ich elastyczności, a także poprawę ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. W planie treningowym znajdują się także ćwiczenia ułatwiające rehabilitacje. Jednym z zawodników, który sporo może skorzystać na tego typu zajęciach jest Grzegorz Walasek, który w dalszym ciągu rehabilituje się po zabiegu kolana.

Kadra zespołu Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski została w trakcie okienka transferowego przebudowana…

Tak, drużyna została przebudowana, więc staramy się, by zawodnicy poprzez wspólne spędzanie czasu nawiązali między sobą pozytywne relacje. Jednym z celów obozu jest właśnie większa integracja między członkami naszej drużyny. Uważam, że jest to bardzo ważny element, ponieważ w trudnych momentach to właśnie atmosfera jest kluczową sprawą, niejednokrotnie pomagając w osiągnięciu dobrego wyniku. Jeśli zawodnicy już na etapie przygotowań przedsezonowych stworzą między sobą pozytywną więź to z pewnością odbije się to pozytywnie w trakcie sezonu.

Jakie cele stawiasz przed swoimi zawodnikami w tym sezonie? W trakcie prezentacji słychać było, że zawodnicy ambitnie podchodzą do tematu i każdy z nich mówi wprost o play-offach.

Faktem jest, że pozyskaliśmy ambitnych zawodników, jednak naszym głównym celem jest utrzymanie się. Wiadomo, że każdy z nas chciałby, by sezon trwał jak najdłużej, więc podejrzewam, że apetyt będzie rósł w miarę jedzenia. Tak jak wspomniałem – celem jest bezpieczne utrzymanie.

Więcej na www.tzostrovia.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube