Thomas Jonasson zamyka skład Włókniarza

IMG_0885
SEC ankieta: Najlepsze zawody w Ostrowie
12 stycznia 2016
12278273_10207218678098178_138321920_n
Znamy cały kalendarz SEC 2016. Finał w Rybniku
13 stycznia 2016
Show all

Thomas Jonasson zamyka skład Włókniarza

jonasson6337

Włókniarz Częstochowa zakończył budowę kadry na sezon 2016 w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ostatnim zawodnikiem, który związał się umową z naszym klubem został ubiegłoroczny jeździec cyklu Grand Prix, Thomas Jonasson!

– Zakontraktowaniem Thomasa Jonassona kończymy budowę zespołu na sezon 2016. Uważam, że potrzebne było nam sprowadzenie żużlowca tego właśnie formatu. Po cichu liczę nawet, że słynący z widowiskowej i odważnej jazdy żużlowiec może stać się nowym idolem częstochowskiej publiczności. Myślę, że ten właśnie argument pomógł mi przekonać Tomasa, aby zasilił nasz zespół. Spotkaliśmy się w ubiegłą sobotę w Poznaniu i wymieniliśmy poglądy oraz swoje oczekiwania. Nasze stanowiska zbiegły się do tego stopnia, że już w niedzielę zawodnik poinformował nasz klub o tym, że chce podpisać kontrakt właśnie z nami. Przy okazji należy bardzo podziękować naszemu miastu oraz sponsorom, bo bez ich pomocy na pewno nie byłoby nas stać na kontraktowanie zawodników tego pokroju – mówi menadżer Włókniarza, Michał Finfa.

Ściągnięcie Thomasa Jonassona do Włókniarza to niewątpliwie olbrzymie wzmocnienie naszej drużyny. 27-latek to przecież jeden z najlepszych obecnie szwedzkich żużlowców. W ubiegłym roku był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Ponadto wraz z leszczyńską Unią sięgnął po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

W naszych rodzimych rozgrywkach oprócz zespołu z Wielkopolski reprezentował także barwy: Stali Gorzów oraz Wybrzeża Gdańsk. Szczególnie udany był dla niego sezon 2013. W rozgrywkach pierwszej ligi osiągnął wówczas bowiem średnią biegową rzędu 2,339. Był to najlepszy wynik na zapleczu Speedway Ekstraligi.

Zadowolenia z kontraktu Szweda nie kryją działacze Włókniarza, ale również sam zainteresowany.

– Chcę się odbudować i być jeszcze lepszym zawodnikiem. Uważam, że starty w pierwszej lidze będą idealną okazją do tego. O wyborze Włókniarza zadecydowało profesjonalne podejście działaczy oraz menadżera drużyny do mnie. Podczas rozmów kontraktowych zrozumiałem, że klub ma dużą przyszłość przed sobą i to również miało wpływ na moją decyzję. Chciałbym razem z Włókniarzem wspiąć się na wyższy poziom – przyznał Thomas Jonasson.

Umowa została podpisana na sezon 2016 z myślą o prolongacie na kolejne lata.

Źródło: wlokniarz.com

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube