Tomasz Gollob z Superczempionem „Przeglądu Sportowego”

Debata ROW-u Rybnik: Ocena składu zbudowanego na sezon 2018 i szans ROW Rybnik na powrót do PGE Ekstraligi
3 stycznia 2018
Wybrzeże Gdańsk
Znamy wstępny plan treningów punktowanych Wybrzeża Gdańsk
4 stycznia 2018
Show all

Tomasz Gollob z Superczempionem „Przeglądu Sportowego”

gollob7746

W tym roku do elitarnego grona najwybitniejszych zawodników w historii polskiego sportu dołączy Tomasz Gollob. Superczempion to jedna z najbardziej prestiżowych nagród dla sportowców w Polsce. W tym roku po raz pierwszy trafi do przedstawiciela sportu żużlowego – poinformował o tym „Przegląd Sportowy”. Mistrz świata z 2010 roku nie odbierze nagrody osobiście z racji na rehabilitację.

Jak przypomina „Przegląd Sportowy”, nieosiągalnym szczytem marzeń dla Golloba pozostaje podróż do Warszawy. Ze względu na ból i strach przed pogorszeniem się stanu zdrowia, zawodnik mimo ogromnych chęci nie będzie mógł pojawić się na Gali i Balu Mistrzów Sportu. Zamiast zbierania laurów przy blasku fleszy, statuetkę Gollobowi w jego domu wręczyła delegacja „Przeglądu Sportowego” i Polsatu. Lekarze wierzą, że intensywna rehabilitacja pomoże legendzie polskiego żużla bez większych komplikacji znieść podróż do Warszawy w maju na Grand Prix Polski na PGE Narodowym. Na razie jednak dla zawodnika ogromnym problemem jest spędzenie godziny poza łóżkiem, więc podróż do stolicy byłaby zbyt dużym wysiłkiem. W uzyskaniu poprawy pomocna może okazać się interwencja specjalistów z Chin. Przypadek Golloba jest teraz sprawdzany przez doświadczonych medyków z tego kraju, którzy po analizie badań mają stwierdzić, czy jego przypadek kwalifikuje się do leczenia akupunkturą. Niekonwencjonalne metody są w tej chwili najlepszym rozwiązaniem.

Tymczasem cały czas trwa głosowania w ramach 83. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2017 roku. Nominowani są w nim dwaj żużlowcy: Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube