Trener kadry juniorów od dziś menedżerem klubu PGE Ekstraligi

vaculik1331
Miłe złego początki
19 października 2016
bzmarzlik-cyfer-pprzedpelski-mdrbaik-ppawlicki-dobrucki0153
Dobrucki. Skazany na żużel. Jego juniorzy dominują na świecie
20 października 2016
Show all

Trener kadry juniorów od dziś menedżerem klubu PGE Ekstraligi

rafaldobrucki002

Rafał Dobrucki – wielokrotny medalista Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu, wicemistrz świata juniorów z 1997 roku, obecnie trener reprezentacji Polski juniorów – został managerem drużyny Betard Sparta Wrocław. Umowa z WTS Spartą Wrocław będzie obowiązywała w sezonach 2017 i 2018 i ma opcję przedłużenia współpracy na kolejne lata.

- Budując naszą drużynę zawsze myślimy nie tylko o najbliższym sezonie, ale o dalszej przyszłości. Tak jest w przypadku kontraktów z zawodnikami i podobnie widzimy współpracę z nowym managerem Betard Sparty Wrocław - mówi Krystyna Kloc, prezes zarządu WTS Sparty Wrocław. - Jesteśmy przekonani, że nasi żużlowcy prowadzeni przez Rafała będą sięgać po najwyższe cele sportowe już w 2017 roku. Od dłuższego czasu z uznaniem przyglądaliśmy się pracy Rafała i bardzo wysoko oceniamy jego kwalifikacje oraz – co istotne – sposób pracy z zawodnikami. To ważne w kontekście naszej drużyny. Mamy silny ale ciągle młody i perspektywiczny zespół. Rafał do takiego teamu pasuje idealnie - dodaje.

- Z jednej strony praca z tak silną drużyną, w tak profesjonalnie prowadzonym Klubie, to duża satysfakcja. Patrzę na nasz skład i myślę sobie – możemy wspólnie zrobić naprawdę dużo. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że oczekiwania kibiców są ogromne - komentuje Rafał Dobrucki, nowy manager Betard Sparty Wrocław. - Na szczęście ja lubię wyzwania. Plan na wspólne działanie jest jasny i precyzyjny. Wracamy do Wrocławia na nowy Stadion Olimpijski, a tym samym musimy wrócić na podium w sezonie 2017. Chcemy przy tym pokazać widowiskowy i skuteczny speedway – ocenia Dobrucki.

- Ogromnie cieszę się, gdy słyszę z ust naszego managera, że stawia na sportowe widowiska i emocje podczas meczów Betard Sparty Wrocław. My też właśnie tak wyobrażamy sobie nasze spotkania na pięknym i odmienionym Stadionie Olimpijskim. Tylko pozornie do rozpoczęcia nowego sezonu pozostało dużo czasu. Mamy konkretne plany na najbliższe miesiące i bardzo precyzyjny scenariusz działań. Z tak kompletnym i profesjonalnym sztabem trenerskim jesteśmy spokojni o przygotowanie naszych zawodników do startów w nowym sezonie PGE Ekstraligi. Klub zrobi wszystko, żeby drużyna miała jak zawsze idealne warunki pracy zarówno w okresie zimowym, jak również już na wiosnę, na nowym stadionie – podsumowuje Paweł Kończyk, wiceprezes zarządu WTS Sparty Wrocław.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube