Trzech Muszkieterów SEC. Sajfutdinow krok od złota

srebrny_kask (1)
Relacja z finału Srebrnego Kasku już do obejrzenia
2 września 2015
pawlicki-bzmarzlik-hancock-doyle4561
Kryjom: Pawlicki i Zmarzlik to dwa skarby narodowe
3 września 2015
Show all

Trzech Muszkieterów SEC. Sajfutdinow krok od złota

foto: Jarek Pabijanjarek.pabijan@wp.pltel +48 601 83 62 58

19 września 2014 roku w Częstochowie, Emil Sajfutdinow wznosił ręce w górę w geście triumfu. Wówczas na jego szyi zawisł złoty medal za zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrzostwa Europy. Równo rok później, Rosjanin może powtórzyć swój wyczyn, tym razem w Ostrowie Wielkopolskim.
Wszystkie dotychczasowe rundy dają pewność, że Sajfutdinow nie przypadkowo znajduje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu Speedway European Championships. Podczas inauguracyjnych zawodów na MotoArenie w Toruniu, Rosjanin w swoich pierwszych pięciu startach był niepokonany i z łatwością wygrywał z każdym z rywali. Pech chciał, że jedynej porażki doznał w finale, gdzie uległ Nickiemu Pedersenowi oraz Pawłowi Przedpełskiemu.
W Landshut zaś, zaczął nieco słabiej, by rozkręcić się w miarę upływu zawodów. Ostatecznie pewnie wszedł do finału, w którym wygrał bez większych problemów. Po dwóch turniejach miał dwa punkty przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem z Danii.
Kumla jednak okazała się być idealnym miejscem dla znajdującego się w wyśmienitej formie Emila Sajfutdinowa. Komplet 18 punktów i fenomenalna jazda sprawiło, że „rosyjska torpeda” jest już o krok od obrony mistrzowskiego tytułu. Dziewięć punktów przewagi nad Nickim Pedersenem sprawia, że żużlowiec z Baszkirii może przystąpić do Wielkiego Finału Speedway European Championships w Ostrowie Wielkopolskim bez presji i na dużym wewnętrznym spokoju. Czy dokładnie rok po zdobyciu mistrzostwa, Sajfutdinow obroni złoty medal? Przekonamy się o tym już niebawem!
Bilety na zawody dostępne za pośrednictwem serwisu www.ebilet.pl, w salonach Empik oraz biurze klubu ŻKS Ostrovia.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube