TŻ Ostrovia: Niedziela na Golęcinie!

ROW Rybnik
ROW: Rusza internetowa sprzedaż biletów na Gniezno
10 maja 2018
Stal Rzeszów
Stal Rzeszów: Honorujemy Kartę Dużej Rodziny
10 maja 2018
Show all

TŻ Ostrovia: Niedziela na Golęcinie!

TŻ Ostrovia skład

W najbliższą niedzielę 13 maja w Poznaniu na Golęcinie nasi żużlowcy zmierzą się w derbach Wielkopolski z ekipą Iveston PSŻ Poznań w walce o kolejne ligowe punkty.

To będzie ważny mecz dla obu zespołów. Podopieczni trenera Bajerskiego przed sezonem typowani byli do grona zespołów walczących o awans, tymczasem już w pierwszym meczu na własnym stadionie poznaniacy zanotowali wpadkę z Kolejarzem Opole i muszą mozolnie gonić czołówkę, co okazuje się zadaniem niełatwym. „Skorpiony” zdobyły 1 punkt u siebie na Dream Teamie z Rzeszowa, ale tylko dzięki niedopuszczeniu do startu Grega Hancocka. Przywieźli punkty z meczów w Krośnie i Bydgoszczy, ale były to wygrane 2- i 4-punktowe, natomiast nie byli w stanie nawiązać walki w wyjazdowych derbach z Unią-Kolejarzem w Rawiczu.

Niedzielny mecz z Ostrovią to dla gospodarzy świetna okazja na przełamanie, a ewentualna wygrana sprawiłaby, że zespół z Poznania wróciłby do gry. Z drugiej strony nasz zespół nie może pozwolić sobie na stratę punktów, zważywszy na wyniki bezpośrednich rywali uzyskane na torze na Golęcinie.

Liderem poznańskiej ekipy jest David Bellego, a dzielnie sekunduje mu Marcel Kajzer, obaj ci zawodnicy utrzymują średnią biegową w granicach 2 punktów. Z pewnością większy potencjał mają niż prezentują Frederik Jokobsen, Władimir Borodulin i Mateusz Borowicz. Słabością Skorpionów jest formacja juniorska – tu punkty zdobywa tylko Kevin Fajfer, ale ma ich zaledwie 13 w 16 biegach.

Tymczasem Mariusz Staszewski zabiera do Poznania „żelazny skład”, z jedną korektą – Kamila Brzozowskiego, który borykał się w ostatnich dniach z problemami zdrowotnymi zastąpi Zbigniew Suchecki, czekający od kilku tygodni w pełnej gotowości do ligowego debiutu. Nasz trener wielokrotnie podkreślał, że równolegle z formą sportową stara się budować ducha zespołu, stąd jego powściągliwość przed dokonywaniem zmian w drużynie, mimo że ma świadomość dobrej formy prezentowanej przez zmienników. Trzymamy kciuki, za udany debiut „Suchego”.

Ostrowskich kibiców zapraszamy, by w niedzielę wybrali się na wycieczkę do Poznania. Początek meczu na stadionie przy ul. Warmińskiej 1 o godzinie 16:45.  Bilety w przedsprzedaży kupić można na: https://bilety.pszpoznan.com.pl #POZnajspeedway

Awizowane składy

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.:

1. Bjarne Pedersen
2. Patryk Dolny
3. Renat Gafurow
4. Zbigniew Suchecki
5. Nicolai Klindt
6. Kamil Nowacki

Iveston PSŻ Poznań:

9. Władimir Borodulin
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Frederik Jakobsen
13. David Bellego
14. Kevin Fajfer

Źródło: www.tzostrovia.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube