TŻ Ostrovia: Udany występ juniorów

ROW Rybnik
ROW: Od czwartku w sklepie klubowym kupicie bilety na Lublin
20 czerwca 2018
krosno
KSM Krosno: Nabór do szkółki
20 czerwca 2018
Show all

TŻ Ostrovia: Udany występ juniorów

TŻ Ostrovia

W rozegranej na Stadionie Miejskim V rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów żużlowcy MDM Komputery TŻ Ostrovii zajęli 1 miejsce, dzieląc je z Unią Leszno i Lokomotivem Daugavpils. Wszystkie trzy drużyny zdobyły po 21 punktów.

Nasi juniorzy rozpoczęli zawody od podwójnych zwycięstw nad rówieśnikami z Opola i Wrocławia, później jednak przyszedł zimny prysznic w starciu z Łotyszami przegranym 1:5, zaś w biegu z Unią Leszno również górą byli rywale zwyciężając 4:2. Na tym jednak porażki ostrowian się skończyły. Wandę Kraków biało-czerwoni pokonali podwójnie, zaś z Falubazem zremisowali, co wystarczyło by zrównać się punktami ze swoimi „pogromcami” z Daugavpils i Leszna.

Bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Nowacki, który tylko raz oglądał plecy rywala – niepokonanego w całych zawodach Sebastiana Niedźwiedzia. 8 punktów i 1 bonusa zdobył Marcel Studziński, a Nikodem Bartoch z dorobkiem 3+2 zanotował jeden z lepszych występów w tym sezonie.

Wyniki:

I-III. MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – 21:
7. Kamil Nowacki – 10+1 (3,2*,3,2)
8. Nikodem Bartoch – 3+2 (2*,0,0,1*)
9. Marcel Studziński – 8+1 (3,1,2,2*)

I-III. Fogo Unia Leszno – 21:
16. Szymon Szlauderbach – 8 (2,3,3,-)
17. Kacper Pludra – 3+1 (w,1,1,1*)
18. Wiktor Trofimow – 8 (3,-,3,2)
27. Krzysztof Sadurski – 2 (1,1)

I-III. Lokomotiv Daugavpils – 21:
1. Ernest Matjuszonoks – 7+1 (3,t,2*,2)
2. Elvis Avgucevics – 3+1 (2*,w,u,1)
3. Artiom Trofimow – 11 (3,3,2,3)

IV. Arge Speedway Wanda Kraków – 19:
19. Patryk Zieliński – 2 (1,0,0,1)
20. Kamil Kiełbasa – 8+1 (2,2*,1,3)
21. Bartłomiej Kowalski – 9 (2,3,3,1)

V. Falubaz Zielona Góra – 18:
13. Sebastian Niedźwiedź – 12 (3,3,3,3)
14. Mateusz Tonder – 3+1 (w,0,2*,1)
15. Damian Pawliczak – 3 (0,1,2,0)

VI. Betard Sparta Wrocław – 15:
10. Patryk Wojdyło – 8+1 (1,1*,3,3)
11. Kacper Konieczny – 0 (0,d,d,w)
12. Przemysław Liszka – 7 (2,3,2,0)

VII. OK Kolejarz Opole – 10:
4. Kamil Kamiński – 3 (1,0,2,d)
5. Adrian Bialk – 5 (0,1,2,2)
6. Mateusz Pacek – 2 (1,1,w,d)

Bieg po biegu:
1. (68,56) Matjuszonoks, Avgucevics, Kamiński, Bialk
2. (68,57) Nowacki, Bartoch, Wojdyło, Konieczny
3. (66,97) Niedźwiedź, Szlauderbach, Tonder (w), Pludra (w/zdub)
4. (67,61) A. Trofimow, Kiełbasa, Zieliński, Matjuszonoks (t)
5. (68,96) Studziński, Nowacki, Pacek, Kamiński
6. (67,23) Niedźwiedź, Liszka, Wojdyło, Pawliczak
7. (68,07) W. Trofimow, Kowalski, Pludra, Zieliński
8. (68,08) A. Trofimow, Matjuszonoks, Studziński, Bartoch
9. (69,50) Liszka, Kamiński, Pacek, Konieczny (d4)
10. (68,47) Kowalski, Kiełbasa, Pawliczak, Tonder
11. (68,54) Szlauderbach, A. Trofimow, Pludra, Avgucevics (w/2min)
12. (68,36) Niedźwiedź, Tonder, Bialk, Kamiński (d4)
13. (68,74) Szlauderbach, Studziński, Sadurski, Bartoch
14. (68,55) Kowalski, Liszka, Kiełbasa, Konieczny (d/st)
15. (69,58) A. Trofimow, Pawliczak, Tonder, Avgucevics (u4)
16. (69,81) W. Trofimow, Bialk, Sadurski, Pacek (w/2min)
17. (68,80) Nowacki, Studziński, Kowalski, Zieliński
18. (69,40) Wojdyło, Matjuszonoks, Avgucevics, Konieczny (w/2min)
19. (70,83) Kiełbasa, Bialk, Zieliński, Pacek (d/st)
20. (67,35) Niedźwiedź, Nowacki, Bartoch, Pawliczak
21. (68,65) Wojdyło, W. Trofimow, Pludra, Liszka

Źródło: www.tzostrovia.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube