TŻ Ostrovia: Z Walaskiem i Gapińskim w nowy sezon!

Photo z podpisami
Kombinezon Zmarzlika, plastron Dudka i bluza Szczęsnego na licytacjach dla Tomasza Golloba
8 listopada 2018
ROW Rybnik Lebiediew
ROW: Rybnicki Magazyn Żużlowy Extra z Andrzejem Lebiediewem
8 listopada 2018
Show all

TŻ Ostrovia: Z Walaskiem i Gapińskim w nowy sezon!

TŻ Ostrovia Walasek, Gapiński

Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński podpisali kontrakty z TŻ Ostrovią i w sezonie 2019 reprezentować będą beniaminka w Nice 1. Lidze Żużlowej.

W czwartek 8 listopada władze TŻ Ostrovii oficjalnie poinformowały o podpisaniu kontraktów z dwójką żużlowców, którzy w przyszłym sezonie stanowić będą o sile seniorskiej formacji. Zarówno Grzegorz Walasek, jak i Tomasz Gapiński to żużlowcy mający za sobą występy w Ekstralidze i bez wątpienia stanowią solidne wzmocnienie naszego składu.

42-letni Grzegorz Walasek w minionym sezonie miał podpisaną umowę w Toruniu, ale już w kwietniu został wypożyczony do Stali Gorzów, w której barwach wystąpił aż 17 razy kończąc ekstraligowy sezon ze średnią 1,275 pkt/bieg. Był to wynik porównywalny z osiągnięciami takich zawodników jak Linus Sundstroem, czy Peter Kildemand

Tomasz Gapiński w minionym sezonie w barwach Polonii Piła uzyskał średnią biegopunktową 1,758 co dało mu 24. miejsce w gronie pierwszoligowców. To wynik porównywalny z osiągnięciami Andrieja Karpowa, Wadima Tarasienko, czy Dawida Lamparta. W meczach barażowych na torze w Pile zdobył 9+1 punktu, a w Ostrowie 5+1.

Więcej na www.tzostrovia.pl

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube