ward
Agnieszka Radwańska pomaga Darcy’emu Wardowi
8 grudnia 2015
kowalik5504
O żużlu z Kowalikiem: Staram się zrozumieć Pawlickiego
9 grudnia 2015
Show all
foto: Jarek Pabijanjarek.pabijan@wp.pltel +48 601 83 62 58

Po raz drugi w historii, inauguracja cyklu Speedway Euro Championship odbędzie się w niemieckim Güstrow. Tym razem, najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu powalczą o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej 16 lipca 2016 roku.

 Pierwsze zawody w Niemczech odbyły się w 2014 roku, kiedy to na wypełnionym po brzegi stadionie triumfował Nicki Pedersen. Wszyscy zgodnie podkreślali wspaniałą atmosferę, jaka panowała na trybunach. Na podium oprócz Pedersena stanęli jeszcze Peter Kildemand oraz Janusz Kołodziej.

Na koniec roku 2014, kibice uznali Güstrow za najlepszy i najbardziej emocjonujący turniej w tamtejszych rozgrywkach. Rok później na Speedway Stadion rozegrano rundę Speedway Best Pairs Cup. Wówczas najlepsi byli Rosjanie.

Co ciekawe, miejscowy tor usypany jest z żużla, co w dzisiejszych czasach jest już rzadkością. Liczy on 298 metrów długości, a jego rekordzistą jest Piotr Protasiewicz. To trudny, techniczny owal, z którym nie każdy potrafi sobie poradzić.

– Jak zareagowałem, gdy dowiedziałem się, że inauguracja będzie w Güstrow? Ucieszyłem się, że będę miał okazję do zrehabilitowania się za słaby występ w 2014 roku. To bardzo specyficzny i trudny tor. Nie mogę powiedzieć, by był to mój ulubiony obiekt, więc chyba już zacznę przygotowywać się do pierwszej rundy (śmiech) – powiedział Indywidualny Mistrz Europy z 2013 roku, Martin Vaculik.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube