Weekendowe blaski i cienie Nice PLŻ: Ostatnie akordy sezonu

niceplz
Baraż o Nice PLŻ: Polonia Piła wygrywa ze Startem
4 października 2015
foto: Jarek Pabijanjarek.pabijan@wp.pltel +48 601 83 62 58
SEC 2015: Pięć najlepszych akcji sezonu
5 października 2015
Show all

Weekendowe blaski i cienie Nice PLŻ: Ostatnie akordy sezonu

jankowski4_pop.jpg

Przed nami właściwie jeszcze dwa tygodnie jazdy i skupimy się całkowicie na podsumowaniach i planach na kolejny sezon Nice PLŻ.

Temperatura rozda karty?
W pierwszym meczu barażowym o miejsce w przyszłorocznej Nice Polskiej Lidze Żużlowej triumfowali zawodnicy Polonii Piła. 11-punktowa przewaga to ani mało ani dużo w kontekście rewanżu. Pilanie dawno nie mieli okazji ścigać się na owalu przy Wrzesińskiej, ale biorąc pod uwagę, że gnieźnianie nie wygrali w tym sezonie ani jednego meczu na swoim torze, trudno wskazać, kto tak naprawdę jest w tej chwili faworytem do awansu. Duże znaczenie może mieć pogoda – w momencie rozpoczęcia meczu temperatura może być dużo niższa niż w trakcie sezonu regularnego. Jeśli pilanie trafią szybko z ustawieniami motocykli, to losy miejsca w przyszłorocznej Nice PLŻ będą ważyły się do ostatniej chwili.

Ostrovia krok dalej od Ekstraligi
Po zawierusze, która przeszła nad Ostrowem po meczu finałowym, drużyna Ostrovii musi przełknąć kolejną gorycz porażki. W barażu o miejsce w Ekstralidze rzeszowianie okazali się drużyną dojrzalszą i praktycznie przez cały czas kontrowali mecz. Zaliczka 10 punktów wydaje się optymalna w kontekście przyszłotygodniowego rewanżu. Nerwy trenerowi Ślączce popsuł tylko Greg Hancock, który nieco zbyt długo jadł niedzielny, rodziny obiad. Menu musiało jednak pasować Amerykaninowi wybitnie – na torze nie pojawił się nikt, kto tego dnia mógł znaleźć sposób na, od soboty, byłego już mistrza świata.

Finał Nice Cup memoriałem Władysława Pietrzaka
Na zakończenie sezonu w Rybniku w kolejną sobotę (17.10) odbędzie się finał Nice Cup. Będzie on jednocześnie czwartą odsłoną memoriału Władysława Pietrzaka – wieloletniego, zasłużonego działacza Polskiego Związku Motorowego, który w przeszłości był także Powstańcem Warszawskim. Najmłodsi zawodnicy uczczą w ten sposób pamięć o wielkim człowieku oraz będą rywalizowali o stypendium, które ufundujemy dla zwycięzcy ostatniego biegu.

Wojciech Jankowski

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube