Weekendowe blaski Nice PLŻ: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

daugavpils3198
Nice PLŻ. Niespodzianek na finiszu nie będzie
17 sierpnia 2015
polny9724
Siódemka kolejki Macieja Polnego: Zawodnicy Orła walczyli o kontrakty
17 sierpnia 2015
Show all

Weekendowe blaski Nice PLŻ: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

jankowski4_pop.jpg

Dwóch Woźniaków wprowadza Polonię do play-off
Przed pierwszym meczem sezonu trener Jacek Woźniak podjął decyzję o odsunięciu od składu kreowanego na lidera, Szymona Woźniaka. Decyzję odważną, która mogła w bardzo różny sposób wpłynąć na atmosferę w drużynie. Jacek Woźniak umiejętnie przez cały sezon rotował sześcioma seniorami w składzie, a Szymon Woźniak po nieudanym początku sezonu zapomniał chyba już o początkowych problemach sprzętowych. W ten sposób Polonia zagwarantowała sobie czwarte miejsce i zaryzykuję stwierdzenie, że bez względu na to, czy w półfinale Nice PLŻ do Bydgoszczy przyjedzie drużyna z Rybnika czy z Daugavpils, Polonia za sprawą duetu Woźniak&Woźniak na swoim torze może sprawić niespodziankę.

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
Serdeczne gratulacje należą się za ambitną postawę wszystkim żużlowcom Orła Łódź. Nękani w tym roku przez kontuzje podopieczni Lecha Kędziory nie odpuścili meczu i odprawili z kwitkiem faworyzowanych ostrowian. Trio Andersen-Jamróg-Biełousow pojechało z zębem, nie notując większych wpadek. W ten sposób najbardziej pechowy zespół ligi mógł świętować ostatnie zwycięstwo w tym sezonie przed swoją publicznością – co ważne w doborowym towarzystwie Mariusza Puszakowskiego i Rory’ego Schleina, którzy w największym stopniu odczuli na sobie fatum wiszące nad Orłem. Panowie – szybkiego powrotu do pełni zdrowia!

Decydujące rozstrzygnięcie w ostatniej kolejce
Choć znana jest już lista drużyn, które wezmą udział w fazie play-off, dopiero ostatnia kolejka i pojedynek zespołów z Rybnika i Daugavpils rozstrzygną o pierwszym miejscu w tabeli. Ponieważ żaden z zespołów nie będzie chciał od razu trafić na ostrowian, już w niedzielę czeka nas pasjonujące widowisko. W ubiegłym roku jedną z największych zalet Nice PLŻ była jej nieprzewidywalność i brak rozstrzygnięć do samego końca. Nie inaczej jest w tym roku. Niedzielny mecz na Łotwie może mieć także bardzo duże znaczenie z punktu widzenia psychologicznego – zwycięzca uzyska przewagę mentalną tuż przed rozpoczęciem najważniejszej części sezonu.

Wojciech Jankowski

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube