Witkowski wiceprezydentem FIM. 62 głosy na Polaka

Stadion Olimpijski na 12 tysięcy miejsc
23 listopada 2014
Dzieje polskiej ligi cz.III
24 listopada 2014
Show all

Witkowski wiceprezydentem FIM. 62 głosy na Polaka

Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego, został wiceprezydentem FIM (Międzynarodowa Federacja Motocyklowa). Zdobył 62 głosy na 51 wymaganych.

Do zarządu weszli też działacze narodowych federacji z Kataru (68 głosów) i Francji (w drugiej turze, 49 głosów). Prezydentem FIM pozostał Vito Ippolito, który notabene będzie gościem specjalnym przyszłorocznego Grand Prix na żużlu na Stadionie Narodowym w Warszawie. – To dla nas wielka sprawa – mówi Witkowski. – Poprzednio Ippolito gościł w Polsce w 2002 roku przy okazji zawodów Grand Prix na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Wybory prezydenta i wiceprezydentów odbyły się w hiszpańskim Jerez de la Frontera w 110 rocznicę powstania FIM, gdzie dziś jest Gala FIM a na niej pojawi się wiele znakomitości ze świata sportów motorowych, między innymi Greg Hancock, Gerd Riss czy bracia Marquez. Wśród tych sław będzie też nasz Piotr Pawlicki, który odbierze nagrodę za zdobycie tytułu mistrza świata juniorów. Prezes Witkowski odbierze z kolei dyplom za złoty medal drużyny juniorów Marka Cieślaka oraz złoty medal i dyplom dla Taddy’ego Błażusiaka, który z powodu startu w zawodach nie mógł przyjechać na uroczystość. – Dużo polskich akcentów cieszy – zauważa Witkowski. – Piotrek z dobrej strony pokazał się na konferencji. Błysnął angielskim, mówił też o planie obrony tytułu mistrzowskiego – kończy świeżo upieczony wiceprezydent FIM.

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube