Wybrzeże z dotacją na rozwój sportu

Kibice przepytali Patryka Dudka
1 lutego 2017
Piotr Pawlicki odpowiadał na pytania kibiców
3 lutego 2017
Show all

Wybrzeże z dotacją na rozwój sportu

gdansk

Wczoraj rozstrzygnięty został, organizowany przez Miasto Gdańsk, otwarty otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gdańska. W wyniku uzyskanego rozstrzygnięcia GKŻ Wybrzeże otrzyma 77 500,00 zł na realizację dwóch zadań konkursowych.


W wyniku konkursu GKŻ Wybrzeże otrzymał 42 500,00 złotych na szkolenie młodzieży i dzieci w ramach szkółki żużlowej na dużym torze w okresie do 31 grudnia 2017 oraz 35 000,00 złotych na organizację i udział w seniorskich rozgrywkach ligowych drużyny GKŻ Wybrzeże na szczeblu Nice PLŻ w okresie do 30 czerwca 2017.

Uzyskana kwota jest niższa od ubiegłorocznej dotacji, która wyniosła 115 000,00 złotych. Warto jednakże zaznaczyć, iż w ubiegłym roku składane oferty dotyczyły realizacji zadań w okresie całego roku, natomiast w tym roku skrócono czas realizacji do 30 czerwca, co prawdopodobnie pozwoli na ubieganie się o kolejne środki w późniejszym terminie. W tym roku łączna pula wyniosła 2 450 000,00 zł, natomiast w ubiegłym 3 076 850,00 zł. Obniżenie kwoty wynika ze wspomnianego powyżej skrócenia realizacji zadań dotyczących organizacji zawodów młodzieżowych oraz udziału w seniorskich rozgrywkach ligowych do 30 czerwca 2017. Jedynym zadaniem rozpatrywanym w ujęciu całorocznym było szkolenie dzieci młodzieży w ramach różnych dyscyplin sportowych.

Środki otrzymywane w ramach konkursów na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gdańska to nie jedyne środki, jakie może otrzymać GKŻ Wybrzeże od Miasta Gdańska. Podobnie jak inne drużyny sportowe z Gdańska, żużlowcy wezmą udział w przetargu na promocję Miasta Gdańska przez dyscypliny sportowe, który co roku jest ogłaszany na przełomie lutego i marca.

Źrodło: www.wybrzezegdansk.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube