opole
Załuski w sztabie szkoleniowym Hawi Racing Team
10 marca 2016
12799019_1722453021374665_3541798872574038948_n
Borowicz zdał sobie sprawę z tego jak ważny jest dla niego żużel
11 marca 2016
Show all

Wybrzeże gotowe do sezonu

12552865_963831303685010_4839773575217633977_n

Naszym celem jest awans do finału ligi – zadeklarował prezes GKŻ Wybrzeże Tadeusz Zdunek podczas przedsezonowej konferencji prasowej, która w środę odbyła się w gościnnych wnętrzach restauracji Metamorfoza w Gdańsku.


Prezes GKŻ Wybrzeże podkreślił, że pod względem organizacyjnym władze klubu uczyniły wszystko, by stworzyć stabilny budżet na najbliższe rozgrywki a dzięki temu pozyskano zawodników, którzy gwarantują walkę na torze od pierwszego do ostatniego wyścigu w każdym meczu. Podczas konferencji podsumowano stan przygotowań zarówno sportowych jak i organizacyjnych. W tej drugiej dziedzinie szykują się zmiany np. w dystrybucji biletów.

– Nowy system umożliwi sprzedaż internetową, w przyszłości będzie uruchomiona m.in. specjalna aplikacja na smartfony. To usprawni wejście na stadion, a mamy nadzieję, że kolejki pod kasami będą duże. Wprowadziliśmy system, żeby już nie szacować liczby widzów, a mieć dokładne dane. Mnie ten sezon już nie interesuje, to jest zadanie trenera. Ma być finał, nic innego nie wchodzi w rachubę. Ja zajmę się tym, żebyśmy w grudniu byli gotowi na kolejny sezon – zadeklarował prezes GKŻ Wybrzeże Tadeusz Zdunek.

Trener gdańskich żużlowców, Grzegorz Dzikowski podkreślił z kolei, ze zespół sportowo gotowy jest do walki o najwyższe cele, że okres przygotowawczy przebiegał prawidłowo, zgodnie z zasadami przygotowań sportowców do sezonu. - Rok temu, o tej porze mieliśmy drużynę, ale nie widzieliśmy czy wystartujemy. Dziś jesteśmy w zupełnie innej sytuacji. W tym tygodniu moglibyśmy już zacząć trenować, ale mamy dużo czasu. 15 lub 16 marca zaczniemy treningi i poświęcimy im cały tydzień. Ekipę oparliśmy na młodych, perspektywicznych zawodnikach, którzy w przyszłych latach będą mogli spełnić się w roli liderów. Jedynym mankamentem była pozycja juniorska, dlatego pozyskaliśmy Dawida Wawrzyniaka z Gniezna, który wprowadzi dodatkową rywalizację. Patryk Beśko dołączy do nas w maju lub czerwcu. Na początek w zawodach Pomorskiej Ligi Młodzieżowej, gdzie powinien się odbudować. W I lidze jest 7-8 drużyn o równym poziomie sportowym. Dołożymy wszelkich starań żeby znaleźć się w finale. Ja jestem dobrej myśli. Przy obecnej organizacji byłoby nie fair, żeby zawodnicy nie znaleźli się w finale – zaznaczył trener.

Oprócz nowego systemu biletowania imprez żużlowych gdański obiekt zyskał nowe bandy pneumatyczne, które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. – Postęp w Wybrzeżu jest zauważalny. Aktualnie wspólnie pracujemy nad nowym systemem biletowym z kołowrotkami i testy wypadły pomyślnie. Sytuacja prawna obiektu jest dosyć zawiła dlatego inwestycje znaczące nie będą miały miejsca dopóki ona się nie wyjaśni. W kwietniu zawiśnie nowa tablica świetlna, która zastąpi wysłużoną z Bramy Maratońskej. Mamy nowe bandy. Czekamy na pierwsze treningi, obiekt jest gotowy – powiedział Leszek Paszkowski szef MOSIR-u Gdańsk.

W dalszym ciągu trwa też budowanie grona przyjaciół i sponsorów gdańskiego speedwaya. – Do pierwszego meczu będziemy mieli około 50 sponsorów, w tym 12 strategicznych. Na ten rok plan wykonaliśmy, ale nie spoczywamy na laurach, będziemy dalej pozyskiwać sponsorów. Już podwoiliśmy budżet z zeszłego sezonu. Cały czas prowadzimy dużo rozmów i jesteśmy otwarci na każde wsparcie, do współpracy zapraszamy wszystkich, nawet najmniejszych sponsorów – podkreślił Sławomir Maczuga członek zarządu GKŻ Wybrzeże.

Źródło: www.wybrzezegdansk.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube