Zdaniem trenera kadry: Tor w Vojens nie jest zaczarowany

full sec
LIsta startowa SEC w Toruniu
10 czerwca 2015
pzm
Półfinały Brązowego Kasku
11 czerwca 2015
Show all

Zdaniem trenera kadry: Tor w Vojens nie jest zaczarowany

cieslak

Kiedyś mówiło się, że tor w Vojens jest zaczarowany. Dlaczego? Bo nam tam nie szło. Jednak w 2008 roku wygraliśmy tam baraż, a w finale zajęliśmy drugie miejsce. Natomiast w 2010 roku zdobyliśmy złoto i odczarowaliśmy duński tor już na dobre. Swoją drogą to nie jest jakiś nadzwyczajny, ale normalny, techniczny tor.

Jak będzie teraz? Nie składam deklaracji. Chodzi o to, żebyśmy fajnie pojechali. Stać nas na to. W końcu półfinał w Gnieźnie mogliśmy wygrać jadąc w trójkę. Gdyby nie defekt na pierwszej pozycji Bartka Zmarzlika i dwa błędy sędziego, który zapomniał wykluczyć Szwedów, to nie musielibyśmy jechać w czwatkowym barażu.

Wobec kontuzji Jarka Hampela naszym kapitanem będzie teraz Maciek Janowski. Nie znaczy to jednak, że on będzie jechał jako dżoker. Taka decyzja zapadnie na miejscu. Zobaczymy kto w jakiej będzie formie.

Bardzo cieszę się z tego, że moje wybory kadrowe zostały uszanowane. W miejsce Jarka powołałem Krzyśka Buczkowskiego, dodatkowo doszedł Paweł Przedpełski, i większość zgodnie uznała, że to były dobre decyzje. Gdzieś tam padło nazwisko Piotra Protasiewicza, jako tego, który powinien dostać szansę pod nieobecność Jarka, ale ja takiego rozwiązania nie brałem pod uwagę. Piotr jest bardzo ambitnym zawodnikiem, strasznie szanuję go za to co zrobił, ale moim zdaniem czas na młodych.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube