Żużlowcy Wybrzeża jadą do Szczyrku. Hougaard na nartach jak ryba w wodzie

Polonia Piła Paweł Staniszewski
Paweł Staniszewski nadal zawodnikiem Polonii Piła
23 lutego 2018
Wybrzeże Gdańsk prezentacja
Drużyna Wybrzeża zaprezentowana kibicom!
24 lutego 2018
Show all

Żużlowcy Wybrzeża jadą do Szczyrku. Hougaard na nartach jak ryba w wodzie

Wybrzeże Gdańsk Patrick Hougaard

Prezentacja Zdunek Wybrzeże Gdańsk to już historia. Teraz przed zawodnikami krótki obóz przygotowawczy w Szczyrku. Jednym z liderów na stokach narciarskich może być Patrick Hougaard, który uprawia ten sport od 20 lat.

Za żużlowcami ciężkie miesiące, podczas których mieli okazję do wytężonych treningów. – Było bardzo dobrze. Podczas ostatnich miesięcy trenowałem bardzo mocno nad moją formą, a dodatkowo motocykle są już gotowe. Za mną dobra zima, ten sezon już mógłby się zacząć – powiedział Patrick Hougaard.
Nasi zawodnicy jadą do Szczyrku na obóz przygotowawczy. Hougaard należy do tych, którzy nie mają problemów z jazdą na nartach. - Tak naprawdę jeżdżę na nartach od czasu, gdy byłem małym dzieckiem. Miałem 8-9 lat i wiem, że sobie spokojnie z tym poradzę – przyznał
W ostatnich tygodniach Patrick Hougaard mógł podejrzeć umiejętności przedstawicieli sportów zimowych podczas igrzysk olimpijskich w Korei Południowej. –  Oglądałem trochę zmagania sportowców, ale nie było tego dużo – przyznał. – Miałem okazję zobaczyć biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie – zjazd i slalom. Oglądałem też skoki narciarskie, gdzie świetnie spisali się Polacy. To chyba tyle – wymienił żużlowiec.
Obóz w Szczyrku jest tuż przed sezonem, jednak nie powinno to stanowić jakiegokolwiek problemu dla gdańszczan. – Spokojnie, o mnie martwić się nie musicie, skoro jeżdżę na nartach od 20 lat. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni i wiemy, że nie ma co za bardzo ryzykować na stoku. Sezon tuż przed nami – przestrzegł Patrick Hougaard.
Już w połowie miesiąca doświadczony Duńczyk chce wyjechać na tor. Gdzie? – Wszystko zależy od pogody. Naszym celem jest to, żeby już w drugim tygodniu marca wyjechać na tor, zobaczymy czy będzie to Polska, czy jakieś inne miejsce. Poczekajmy na to, jakie będą warunki atmosferyczne – podsumował.
Źródło: www.wybrzezegdansk.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube