Zwycięstwo ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz, Woelbert z 17 punktami dla Opola

Start Gniezno
Rafael Wojciechowski, Start: “Złość sportowa osiągnęła maksimum”
9 kwietnia 2019
Wybrzeże Gdańsk
Zaplecze kadry juniorów: Kopeć-Sobczyński najlepszy w Poznaniu
10 kwietnia 2019
Show all

Zwycięstwo ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz, Woelbert z 17 punktami dla Opola

006 Polonia Bydgoszcz - Kolejarz Opole fot michal szmyd

7 kwietnia ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz pokonała 47:43 OK Bedmet Kolejarz Opole. Mecz był bardzo wyrównany, dostarczył kibicom wiele emocji. Na torze można było oglądać wiele fascynujących mijanek, zawodnicy walczyli o każdy punkt.

W drużynie gospodarzy najlepiej pojechał Josh Grajczonek, który w pięciu startach zdobył 11 punktów i bonus. Zespół z Bydgoszczy do zwycięstwa poprowadzili również Dimitri Berge z dorobkiem 9 „oczek” oraz Kamil Brzozowski z 8 punktami i bonusem na koncie –Popełniam wiele błędów, uczę się cały czas geometrii tego toru. Myślę, że z meczu na mecz będę bogatszy o kolejne doświadczenia. Każdy dorzucił jakieś punkty, liczy się wynik drużyny –powiedział kapitan ZOOleszcz Polonii.

Siedem punktów i trzy bonusy w spotkaniu z Opolem przywiózł Rene Bach. Z kolei Matic Ivacic zdobył pięć punktów w czterech startach –Jestem zadowolony z mojego występu, miałem problemy z pierwszym motocyklem. Zostaję w Bydgoszczy na kolejny tydzień i będę dalej trenować –podsumował Słoweniec.

Bydgoscy juniorzy mogą zaliczyć ten mecz do udanych. Dorobek Marcela Studzińskiego to 4 punkty i bonus –Dobrze się rozumiemy z Tomkiem Orwatem na torze. Jedziemy tak, aby przywieźć jak najwięcej punktów dla drużyny i mamy nadzieję, że będziemy wygrywać wszystkie biegi juniorskie –powiedział Studziński. Tomasz Orwat spotkanie zakończył z trzema „oczkami” i bonusem –Potrzebuje jeszcze więcej jazdy na silnikach ligowych. Uważam, że możemy pojechać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. Myślę, że z każdym tygodniem będziemy coraz mocniejsi –podsumował Orwat.

W drużynie gości liderem okazał się Kevin Woelbert. Niemiec zdobył 17 punktów, tylko raz ukończył bieg na drugiej pozycji. W gonitwie numer 5 lepszy od niego okazał się Josh Grajczonek –W poprzednim tygodniu dorobiłem się tylko 4 punktów i bonusu, ciężko pracowałem po meczu z Poznaniem. Cały tydzień zmieniałem ustawienia, testowałem sprzęt i się udało. Podczas spotkania z Bydgoszczą zdobyłem 17 punktów, więc jestem zadowolony z mojego występu. Moja drużyna na początku dobrze sobie radziła, nie wiem, co stało się pod koniec. Przegraliśmy z niewielką stratą, więc myślę, że i tak dobrze pojechaliśmy w tych zawodach  –powiedział dla polskizuzel.pl Woelbert.

W OK Bedmet Kolejarz Opole dobrze punktowali Michał Szczepaniak (8 punktów +bonus), Denis Gizatullin (7 punktów), Bjarne Pedersen (6 punktów). Gorszy występ zaliczył Oskar Polis, który zdobył 4 „oczka” i bonus.  Zespołowi z Opola zabrakło również punktów młodzieżowców. Patryk Wojdyło zdobył zaledwie jeden punkt, a Adrian Bialk na koncie zanotował trzy zera.

Tekst: Julia Lewandowska

Zdjęcie: Michał Szmyd

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube