/ /

Kolejarz z Rawicza goni tego z Opola. Niemieckie derby dla Diabłów z Landshut

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz wygrała sobotnie spotkanie ze SpecHouse PSŻ Poznań i umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Drużyna z Rawicza zgarnęła też punkt bonusowy i traci tylko 2 punkty do OK Bedmet Kolejarza Opole.

Po sobotniej wygranej Rawicza za trzy mamy już jasność, że walka o to, kto wygra rundę zasadniczą, rozegra się między dwoma Kolejarzami. Ten z Opola prowadzi w tabeli z 13 punktami po sześciu wygranych meczach, ale rawiczanie depczą im po piętach.

Siłą Metaliki Recykling Kolejarza w ostatnim meczu byli juniorzy Fogo Unii Leszno, którzy w meczu ze SpecHouse PSŻ zdobyli łącznie 24 punkty i 3 bonusy. Ich łupem padły cztery trójki. Solidnie zaprezentował się rezerwowy Unii Szymon Szlauderbach (9 punktów). Poza wszystkim goście z Poznania przespali pierwszą połowę meczu. Gdy zabrali się do roboty, było już za późno na odrobienie strat. Niespodzianką po stronie SpecHouse PSŻ była jazda Jonasa Seiferta-Salka. Przyćmił on Marcusa Birkemose, gościa z Moje Bermudy Stali.

Za nami pierwsze w historii polskiej ligi derby Niemiec. Zespół MF Trans Landshut Devils nie miał litości dla Wolfe Wittstock. Bawarczycy zdeklasowali rywala, zdobywając 59 punktów i 10 bonusów. Goście wygrali tylko cztery biegi, z czego jeden 5:0 (upadki juniorów z Landshut), ale na niewiele się to zdało. Żaden z zawodników Wolfe nie zrobił dwucyfrówki, najlepszy okazał się Matic Ivacić z 9 punktami.

Diabły z Landhut dzięki wygranej wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli, bo mają już dwie wygrane i bonusa uzyskanego kosztem 7R Stolaro Stali Rzeszów.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11224+63
21221+126
31014+49
41112-10
51112-27
61210-40
7118-103
8116-58

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

VS

Aforti Start Gniezno
Trans MF Landshut Devils

VS

ROW Rybnik

Aktualności

Zdunek Wybrzeże wygrało w Gnieźnie! Gospodarze tylko z bonusem
4 lipca 2022
Texom Stal ma już tylko iluzoryczne szanse na play-off
4 lipca 2022
„Robiłem wszystko, aby godnie zastąpić Daniela i miejmy nadzieję, że wszystko z nim dobrze.”
4 lipca 2022