/ /

Weekend z drugą ligą rozpoczniemy od dwóch spotkań Wolfe Wittstock, które w piątek jedzie zaległy mecz z Optibet Lokomotivem, a w sobotę zmierzy się z 7R Stolaro Stalą. Wolfe w pięciu meczach nie zdobyło punktów. Czy to się zmieni?

Wolfe czeka ciężkie zadanie. Dotąd zawodnicy niemieckiej drużyny mieli spory problem ze zdobywaniem punktów. Nie pomógł też transfer Marcina Jędrzejewskiego. W debiucie w Rzeszowie pojechał on bardzo przeciętnie. Może się rozkręci, ale ekipa z Wittstock potrzebuje jednak czegoś więcej, by zacząć wygrywać mecze.

Lokomotiv przyjedzie do Wittstock w najmocniejszym składzie. Atrakcją meczu będzie to, że zostanie on rozegrany przy sztucznym świetle. W sobotnim meczu Wolfe ze Stalą goście jadą bez Sama Mastersa. Jednak i bez niego mają wystarczająco dużo atutów, by pokonać Niemców.

Ligowy weekend jest szansą dla Łotyszy z Daugavpils na zmniejszenie dystansu do prowadzącej dwójki. Pytanie, jak drużyna Nikołaj Kokina zaprezentuje się na wyjazdach. Dotąd dwa razy wygrała u siebie, a jedyny mecz na obcym torze przegrała, ale to było spotkanie w Opolu. Teraz skala trudności będzie mniejsza. Jeśli Lokomotiv chce się liczyć w walce o awans, to takie mecze, jak z Wolfe musi wygrywać. W niedzielę w Poznaniu poprzeczka będzie ustawiona wyżej, ale i ten rywal jest w zasięgu Łotyszy. Sprawa bonusa jest raczej przesądzona (Lokomotiv wygrał u siebie 55:34), ale kibice mogą się jednak spodziewać emocji do ostatniego biegu i zażartej walki o dwa duże punkty meczowe.

Lider z Opola w tej kolejce zmierzy się z niemieckim MF Trans Landshut Devils. Ci ostatni rozkręcili się po słabym początku, ale każdy inny wynik niż wygrana OK Bedmet Kolejarza będzie niespodzianką. Zawodnicy Piotra Mikołajczaka są w znakomitej dyspozycji. Ostatnio poradzili sobie jadąc bez lidera Jacoba Thorssella. Menadżer skorzystał z opcji zastępstwa zawodnika, by sprawdzić, jak inni poradzą sobie z presją wynikającą z konieczności skutecznego zastąpienia Szweda. Poradzili sobie znakomicie. A jeśli wygrają z Landshut, to Kolejarz dopisze 3 punkty (tam wygrał) i będzie miał już 18 punktów na koncie. Dodawanie, że play-off dla opolan jest pewny, nie ma sensu, bo to już wiadomo od kilku tygodni.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11224+63
21221+126
31014+49
41112-10
51112-27
61210-40
7118-103
8116-58

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

VS

Aforti Start Gniezno
Trans MF Landshut Devils

VS

ROW Rybnik

Aktualności

Zdunek Wybrzeże wygrało w Gnieźnie! Gospodarze tylko z bonusem
4 lipca 2022
Texom Stal ma już tylko iluzoryczne szanse na play-off
4 lipca 2022
„Robiłem wszystko, aby godnie zastąpić Daniela i miejmy nadzieję, że wszystko z nim dobrze.”
4 lipca 2022