/ /

W weekend zostaną rozegrane kolejne spotkania w ramach eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej. Ich wyniki wytypowali Marian Maślanka i Władysław Komarnicki. Zachęcamy do zapoznania się z prognozami byłych prezesów Włókniarza Częstochowa i Stali Gorzów.

eWinner 1. Liga

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Aforti Start Gniezno

Marian Maślanka: Uważam, że bydgoszczanie zrobią wszystko, by nie tylko dostać się do fazy play-off, ale również wygrać ligę. Na razie droga jest daleka, ale sytuacja się poprawiła. Zwłaszcza pod względem kadrowym. Podejrzewam, że w piątek bez większych problemów zrobią ważny krok w kierunku czwórki. Typuję wynik 52:38.

Władysław Komarnicki: Spodziewam się spokojnej wygranej gospodarzy, którzy są ostatnio w bardzo dobrej formie. Start pewnie w kilku biegach powalczy, ale nie widzę szans na niespodziankę. Typuję wynik 55:35.

2. Liga Żużlowa

Wolfe Wittstock – Optibet Lokomotiv Daugavpils

Marian Maślanka: Drużynie z Niemiec będzie bardzo trudno. Lokomotiv ma wielki atut w postaci młodzieży i podejrzewam, że oni zrobią największą różnicę. Goście wygrają bez większych problemów. Typuję wynik 40:50.

Władysław Komarnicki: Gospodarze nie mają wielkich szans. Uważam, że Łotysze są zdecydowanie lepszym zespołem, który włączy się do walki o czołowe lokaty w lidze. Wolfe będzie mieć problemy, żeby w tym roku zapunktować, bo odstają. Typuję wynik 40:50.

Wolfe Wittstock – 7R Stolaro Stal Rzeszów

Marian Maślanka: Kolejny trudny mecz dla Wolfe. Uważam, że i tym razem nie zdobędą punktów, choć spotkanie może być nieco bardziej zacięte od rywalizacji z Lokomotivem. Typuję wynik 41:49.

Władysław Komarnicki: Myślę, że w tym spotkaniu Niemcom będzie jeszcze trudniej o korzystny rezultat. Typuję wynik 35:55.

OK Bedmet Kolejarz Opole – Trans MF Landshut Devils

Marian Maślanka: Opolanie są mocno rozpędzeni. Nie ma na nich mocnych. Liczę jednak, że ten mecz będzie ciekawy, bo goście mają swoje atuty. Na pewno nie oddadzą tego spotkania bez walki. Typuję wynik 50:40.

Władysław Komarnicki: To będzie ciekawe spotkanie. Faworyt jest wyraźny, ale po drugiej stronie mamy drużynę, która jest ambitna. Uważam, że Niemcy powalczą, ale nie dadzą rady. Typuję wynik 52:38.

SpecHouse PSŻ Poznań – Optibet Lokomotiv Daugavpils

Marian Maślanka: Mecz może być ciekawy, ale gospodarze raczej nie dadzą rady. Nie pomogą im nawet posiłki z Gorzowa. Lokomotiv to jednak lepsza drużyna. Myślę, że wygrają. Typuję wynik 40:50.

Władysław Komarnicki: Uważam, że emocji nie zabraknie. Czuję, że poznaniacy nawiążą walkę. Nie odbieram im nawet szans na wygraną, bo są u siebie, ale myślę, że czegoś jednak zabraknie. Typuję wynik 44:46.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11224+63
21221+126
31014+49
41112-10
51112-27
61210-40
7118-103
8116-58

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

VS

Aforti Start Gniezno
Trans MF Landshut Devils

VS

ROW Rybnik

Aktualności

Zdunek Wybrzeże wygrało w Gnieźnie! Gospodarze tylko z bonusem
4 lipca 2022
Texom Stal ma już tylko iluzoryczne szanse na play-off
4 lipca 2022
„Robiłem wszystko, aby godnie zastąpić Daniela i miejmy nadzieję, że wszystko z nim dobrze.”
4 lipca 2022