/ /

W piątek dowiemy się, czy Jacob Thorssell wystąpi w meczu na szczycie w Rawiczu. Zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole potłukł się w finale IM Szwecji. Teraz odpoczywa, zbiera siły i jeśli wszystko dobrze pójdzie, to pomoże liderowi w spotkaniu z Metaliką Recycling Kolejarzem.

OK Bedmet Kolejarz już dawno zapewnił sobie start w play-off. Teraz opolanie jadą już tylko o utrzymanie fotela lidera i zachowanie miana drużyny niepokonanej w sezonie zasadniczym.

 

W wyjazdowym meczu z wiceliderem z Rawicza opolanie są w stanie pokusić się o zwycięstwo nawet bez Jacoba Thorssella. Menadżer Piotr Mikołajczak może przecież skorzystać z przepisu o zastępstwie zawodnika. Już raz to zrobił. I to właśnie w meczu z Metaliką Recycling Kolejarz. Wtedy Thorssell nie mógł wystąpić, bo jechał w rundzie SEC. Manewr przyniósł powodzenie. Zastępcy wytrzymali presję.

 

Najbliższa kolejka to także szansa na podreperowanie dorobki przez drużynę Optibet Lokomotivu Daugavpils, który podejmuje Wolfe Wittstock. Niemcy nie nastręczają rywalom zbyt wielu problemów. Można się jednak cieszyć z tego, że są, bo ich jazda w tym sezonie stała pod dużym znakiem zapytania. Jeśli Lokomotiv wygra, a Metalika Recycling Kolejarz nie zdobędzie punktu, to Łotysze zbliżą się do niej na 1 punkt. W meczu z Wolfe Lokomotiv jedzie krajowym składem.

 

W ostatnim meczu najbliższej kolejki Trans MF Landshut Devils zmierzy się ze SpecHouse PSŻ-em Poznań. To bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o play-off. PSŻ wygrał ostatnio z Lokomotivem i jeśli pójdzie za ciosem, to ma szansę sprawić niespodziankę. Walka o zwycięstwo powinna być zażarta, bo jak się spojrzy na tabelę, to jasno wynika, że drużyny z Opola, Rawicza, a także Daugavpils mogą być praktycznie pewne play-off, a do czwartego miejsca aspirują: PSŻ, Landshut i 7R Stolaro Stal Rzeszów. Ta trójka jest blisko siebie, więc każdy punkt będzie na wagę złota.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11224+63
21221+126
31014+49
41112-10
51112-27
61210-40
7118-103
8116-58

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

VS

Aforti Start Gniezno
Trans MF Landshut Devils

VS

ROW Rybnik

Aktualności

Zdunek Wybrzeże wygrało w Gnieźnie! Gospodarze tylko z bonusem
4 lipca 2022
Texom Stal ma już tylko iluzoryczne szanse na play-off
4 lipca 2022
„Robiłem wszystko, aby godnie zastąpić Daniela i miejmy nadzieję, że wszystko z nim dobrze.”
4 lipca 2022