/ /

W piątek na torze w Wittstocku odbędą się Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej. W zawodach zabraknie między innymi najlepszych zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole i Trans MF Ladnshut, którzy są finalistami rozgrywek. Dlaczego? O tym w rozmowie z polskizuzel.pl opowiada Zbigniew Fiałkowski z GKSŻ.

– Być może w Wittstocku nie pojadą wszyscy najlepsi zawodnicy, ale trzeba pamiętać, że w regulaminie nie ma zapisu, że w Indywidualnych Mistrzostwach 2. Ligi musi wystartować 15 czołowych zawodników rozgrywek – mówi nam Zbigniew Fiałkowski z GKSŻ.

Dodajmy jednak, że zaproszenie do udziału w zawodach otrzymali wszyscy zawodnicy ze ścisłej ligowej czołówki. – Czołówka dostała zaproszenie, ale kluby, które jadą w finale ligi, nie chciały wyrazić zgody na występ tych zawodników. Działacze mogli tak postąpić, bo regulamin na to zezwala. Musieliśmy postawić na innych żużlowców, ale to wcale nie znaczy, że stawka jest słaba. Jestem przekonany, że zobaczymy ciekawe zawody – podkreśla Fiałkowski.

Za rok problemów z obsadą IM 2. Ligi Żużlowej nie będzie żadnych, bo szykują się zmiany w regulaminie. – Najlepsi zawodnicy drugiej ligi zostaną zobligowani do jazdy w tych mistrzostwach. Można powiedzieć, że będzie to wyglądać tak samo jak w eWinner 1. Lidze – podsumowuje Fiałkowski.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
146+23
246+10
346+53
455-12
544+22
644-14
743-33
850-49

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
22 maja 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

ROW Rybnik
Aforti Start Gniezno

VS

Cellfast Wilki Krosno

Aktualności

Oświadczenie GKSŻ po meczu w Krośnie
15 maja 2022
Hit w Krośnie nie doszedł do skutku. Walkower dla Falubazu
15 maja 2022
Niespodzianka w Bydgoszczy! ROW urwał punkty Abramczyk Polonii
15 maja 2022