/ /

Marcin Majewski, szef żużla w Canal Plus: Czasami obawiałem się o gardła komentatorów

– Było wiele spotkań, w których mijanek było tak wiele, że czasami obawiałem się o gardła naszych komentatorów – Marcin Majewski podsumowuje sezon 2021 w eWinner 1. Lidze.

POLSKIZUZEL: Jak podobała ci się w tym sezonie eWinner 1. Liga?

Marcin Majewski, szef żużla w Canal Plus: Była znakomita. I choć odstawała drużyna Unii Tarnów, to reszta zespołów pokazała mnóstwo sportowej walki. Cztery remisy, osiem razy mecze kończyły się wynikiem 46: 44, szesnaście zwycięstw gości. To tylko pokazuje jak bardzo 1. Liga była zacięta i nieprzewidywalna.

Czy zgodzisz się z tym, co mówi wielu ekspertów i kibiców, że to pierwszoligowe emocje były czasem na wyższym poziomie niż te w PGE Ekstralidze?

To prawda, było wiele spotkań, w których mijanek było tak wiele, że czasami obawiałem się o gardła naszych komentatorów.

Jaka w ogóle była oglądalność meczów eWinner 1. Ligi? Czy zdarzyło się w tym roku, że słupki oglądalności skoczyły na ekstraligowy poziom?

Nie mieliśmy takiej sytuacji. PGE Ekstraliga ogląda średnio trzy, cztery razy więcej widzów niż eWinner 1. Ligę

Czy jesteś zaskoczony ostatecznymi rozstrzygnięciami?

Tak, ale muszę przyznać, że Ostrovia absolutnie zasłużyła na awans, mimo że z Wilkami Krosno wygrała tylko jedno spotkanie z czterech w tym sezonie. Murowani faworyci – Zdunek Wybrzeże i ROW Rybnik to dwa największe rozczarowania.

Arged Malesa poradzi sobie twoim zdaniem w PGE Ekstralidze?

Będzie szalenie trudno, ale poczekajmy, bo nie znamy jeszcze ostatecznego składu. Na swoim torze, ze świetnymi juniorami, będzie groźna.

A jak się zapatrujesz na drugie miejsce Cellfast Wilków. Jak wiadomo, to klub bliski twojemu sercu.

Finał eWinner 1. Ligi, po laniu w pierwszym meczu z ROW-em Rybnik, to ogromny sukces klubu. Takiego wyniku w Krośnie do tej pory nie było. Krosno żyje żużlem, a kibice są ogromnie spragnieni sukcesów. Moja mama, która chodziła jako dziecko na żużel w Krośnie, znowu zaczęła przychodzić na stadion przy ulicy Legionów. Wiem, że takich osób jak moja mama jest sporo. Dzięki sukcesom drużyny będzie przebudowany stadion. Myślę, że w ciągu kilku sezonów jest szansa na awans do PGE Ekstraligi.

Czy pojawienie się w 1. Lidze niemieckiego Landshut będzie dla Canal Plus dużym wyzwaniem?

Logistycznym na pewno, ale za wcześnie jeszcze na szczegóły. Jeździliśmy na Łotwę, pojedziemy też do Landshut, bo tak jak w poprzednich dwóch sezonach, chcemy pokazywać w kolejce wszystkie cztery mecze na żywo.

Jak w ogóle zapatrujesz się na start zagranicznych drużyn w lidze?

To wielka szansa dla tych drużyn, dla zawodników, dla miejscowych kibiców. Ale nie może też być tak jak z drużyną z Wittstocka w tym sezonie. Przyjęta w ostatniej chwili, bałagan w kalendarzu, a potem okazuje się, że sportowo do startu w 2. Lidze nie była przygotowana.

Kto będzie faworytem ligi za rok? Czy Falubaz zdominuje rozgrywki?

W tym sezonie faworytami były kluby z Gdańska i Rybnika i nie było ich nawet w finale. Myślę, że najgorsze dla ligi, będzie dominacja jednego z klubu, ale nikt nikomu nie zabroni zbudowania mocnej drużyny.

Czy jest coś, czego ci brakuje w pierwszej lidze? Coś byś w niej zmienił?

Brakuje plandek, które zmniejszą częstotliwość przekładania spotkań. W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała. Z powodu złych warunków atmosferycznych, wiele spotkań trzeba było przełożyć. Niektóre nawet kilka razy i pojawiały się kłopoty z terminami rezerwowymi. To powodowało, że mecz musiałby być rozgrywane np. w czwartek lub w piątek o 16.30.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
146+23
246+10
346+53
455-12
544+22
644-14
743-33
850-49

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
22 maja 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

ROW Rybnik
Aforti Start Gniezno

VS

Cellfast Wilki Krosno

Aktualności

Oświadczenie GKSŻ po meczu w Krośnie
15 maja 2022
Hit w Krośnie nie doszedł do skutku. Walkower dla Falubazu
15 maja 2022
Niespodzianka w Bydgoszczy! ROW urwał punkty Abramczyk Polonii
15 maja 2022