/ /

Wiktor Przyjemski: Polonia się zmienia. Awans? Na pewno będziemy walczyć

Talent z Abramczyk Polonii Bydgoszcz zakończył sezon wygraną w Łańcuchu Herbowym. Nam Wiktor Przyjemski opowiada o sezonie 2021 i planach na kolejny. Mówi, co przeżywał po kontuzji kręgosłupa i jak pomógł mu Tomasz Gollob.

POLSKIZUZEL: Czy Wiktor Przyjemski jest zadowolony ze swoich startów w sezonie 2021?

Wiktor Przyjemski, junior Abramczyk Polonii Bydgoszcz: Pierwsze spotkania mogły być lepsze, ale raczej spisałem się dobrze. Trochę mi szkoda, że nie jechałem od początku, bo miałbym więcej objeżdżenia. Jednak tak ja powiedziałem, zaliczam ten sezon do udanych.

Nie mogłeś jeździć od początku ze względu na przepis, który uniemożliwia starty w lidze przed szesnastymi urodzinami. Wiele było dyskusji o tym przepisie. Niektórzy uważają, że można by puszczać do jazdy zawodników młodszych.

Od razu powiem, że mnie się wydaje, że byłem gotowy do jazdy na długo przed moimi szesnastymi urodzinami. Tak mi się wydaje. Nie wiem jednak, jak i czym bym sobie poradził. Tego nie mogę kategorycznie stwierdzić, więc z przepisem dyskutował nie będę.

Korzystałeś w tym roku z rad Tomasza Golloba, dyrektora sportowego klubu?

Pan Tomasz był na paru treningach i o ile mógł, tyle mi pomógł. Trochę dobrych rad dostałem, na pewno coś ta pomoc mi dała.

Jak odebrałeś brak awansu Polonii do czwórki?

Na pewno była na ten play-off szansa, więc jestem trochę zawiedziony. Przez brak awansu do czwórki uciekła szansa na więcej spotkań i lepsze objeżdżenie. Mam dużo jazdy z rówieśnikami, ale z tymi starszymi, doświadczonymi zawodnikami dopiero zaczynam się ścigać. Na to, że nie awansowaliśmy do czwórki, złożył się cały sezon. Mieliśmy pecha. Wiele punktów zabrały nam kontuzje.

Ty też jedną miałeś?

Jeszcze przed startem w lidze, w Srebrnym Kasku. Po upadku miałem problemy z kręgosłupem.

Przeszkadzało ci to potem w startach, czułeś jakiś lęk?

Nie bałem się, nie było jakiegoś lęku. Teraz tylko zauważam, że była jakaś drobna blokada, gdy jechałem przeciwko tym ostrzej jeżdżącym zawodnikom.

Co uważasz za swój największy sukces?

Komplet punktów w meczu ze Startem Gniezno. To mnie mocno podbudowało. Sukcesem było też wygranie Łańcucha Herbowego w Ostrowie.

Za rok jedziecie z Polonią o awans?

To się okaże. Wszystko jest możliwe, a my na pewno będziemy walczyć i nie poddamy się. Dojdą dobrzy zawodnicy. Już są dwaj nowi: Bjerre i Michaiłow. Zostaje Daniel Jeleniewski. Trochę zmian będzie, ale one powinny wyjść nam na dobre.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11424+52
21424+104
31423+81
41420+1
51417+61
61415-24
71414-46
8143-229

Najbliższa runda

Aktualności

Oskar Fajfer: Żaden telefon z PGE Ekstraligi nie zadzwonił, a układ ze Startem był jasny
1 grudnia 2021
Tobiasz Musielak: Skład Cellfast Wilków optymalny. Nadrobimy atmosferą
1 grudnia 2021
OK Bedmet Kolejarz mocniejszy, ale pewniaka do awansu nie ma
30 listopada 2021