/ /

Grzegorz Zengota zrobił imprezę dla sponsorów i zlicytował kask dla Mikołaja

Grzegorz Zengota w wielkim stylu zamyka sezon 2021. Nie był on dla niego najlepszy, bo żużlowiec miał karambol w meczu w Rybniku, po którym trafił do szpitala z połamanymi żebrami i odmą płucną.

– Dlatego zrobiłem na koniec imprezę, coś jak bal przebierańców – mówi nam żużlowiec ROW-u Rybnik, a wcześniej Abramczyk Polonii Bydgoszcz. – Uznałem, że jakoś trzeba odegnać tego pecha, który mi ostatnio towarzyszył, dlatego ja sam przebrałem się za lekarza.

– W sumie to na tym zakończeniu było wielu lekarzy, były też pielęgniarki i ratownicy medyczni. Wszyscy się dostosowali, a każdy świetnie się bawił – opowiada Zengota.

Przy okazji zamknięcia sezonu odbyła się licytacja kasku i zdjęcia zawodnika z ręką uniesioną w geście triumfu. Ta fotografia została wykonana po pierwszym biegu, w którym pojechał Zengota w sezonie 2020. Wtedy pojechał w końcówce, bo wcześniej też leczył kontuzję.

– Cieszę się, że nie tylko się bawiliśmy, ale i też pomogliśmy małemu Mikołajowi. Kask wylicytowano za 4500 złotych, zdjęcie za 900 złotych. Wszystkie te pieniądze trafią do dzieciaka, który bardzo, ale to bardzo ich potrzebuje – kwituje żużlowiec.

Przypomnijmy, że Zengota w tym roku żegnał się też wcześniej z kibicami Polonii, których zaprosił do jednego z bydgoskich lokali na sympatyczną rozmowę o żużlu i startach z Gryfem na piersi.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 kwietnia 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Cellfast Wilki Krosno
Trans MF Landshut Devils

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10 kwietnia 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Aforti Start Gniezno
10 kwietnia 2022

Aktualności

Spotkanie prezesów 2. Ligi Żużlowej
26 stycznia 2022
Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny
25 stycznia 2022
Gwiazda Apatora ma swojego faworyta w drugiej lidze
25 stycznia 2022