/ /

Mirosław Kowalik chwali Cellfast Wilki. Oni zagrożą faworytom

Były zawodnik Apatora Toruń i Polonii Bydgoszcz wskazuje drużyny, które mogą zagrozić faworytom eWinner 1. Ligi. Wymienia dwa kluby: Cellfast Wilki i ROW Rybnik. – Innego tak mądrze zbudowanego zespołu jak Wilki w pierwszej lidze nie ma – mówi Mirosław Kowalik.

POLSKIZUZEL: Pan też jest w gronie tych ekspertów, którzy uważają, że walka o wygranie eWinner 1. Ligi rozegra się między Stelmet Falubazem i Abramczyk Polonią?

Mirosław Kowalik, były zawodnik Apatora i Polonii: Nie. Zapominamy o Cellfast Wilkach Krosno, czy nawet o ROW-ie Rybnik, który teoretycznie wydaje się słaby, ale wcale taki być nie musi. Polonia i Falubaz są bardzo mocne na papierze, ale wygraną trzeba wydrzeć na torze, nie na papierze.

A co takiego widzi pan w Wilkach?

To bardzo fajna i mocna drużyna. Tak ktoś mądrze to wszystko układa. Tak od deski do deski. I już się przekonaliśmy w tym roku, że ten klub dobrze działa. Mają swoich ludzi, więc z kim to wszystko budować i jakimi zawodnikami się otoczyć. Zespół z Wilków składa się z bardzo zgranych i pasujących do siebie ludzi.

To pan pewnie nie skrytykuje Wilków za to, że nie wzięły Mateja Zagara?

Nie znam szczegółów. Znam natomiast Zagara. Jest trudnym, ale i też wartościowym zawodnikiem. Więcej jednak nie powiem, bo nie wiem, dlaczego finalnie Wilki zrezygnowały.

W ostatnim oknie w Krośnie skupiono się na wzmocnieniu juniorki. Doszli Franciszek Karczewski i Krzysztof Sadurski.

Drugie nazwisko znam, słyszałem pozytywne opinie. Zresztą każdy junior z Leszna jest niezły. Romek Jankowski dobrze wychowuje tych dzieciaków. Dla Wilków to z pewnością nadzieja na lepsze wyniki młodzieży i większy komfort jazdy dla seniorów.

Zwrócił pan uwagę na ROW. Dlaczego?

Wiem, że nie widzi się ich w roli faworytów, ale tam jest kilka dobrych nazwisk. O Lyagerze kiedyś powiedziałem, że żużlowy świat będzie należał do niego i zdania nie zmieniam. Zobaczymy za rok, czy dwa, czy się pomyliłem. Zengota, Łogaczow, to kolejne ciekawe postacie. Myślę, ze ROW stać na wiele.

Ktoś jeszcze może zagrozić faworytom?

Powiedziałbym, że Wybrzeże, bo poprawiło skład. Jednak w Gdańsku muszą zrobić porządek z torem. Nie wiem, pewnie trzeba by tam wszystko przebudować, a nie wiem, czy są pieniądze na taką operację. To by jednak pomogło, dało Wybrzeżu jakiś atut.

To na koniec jeszcze spytamy, kto z dwójki Falubaz, Polonia wydaje się panu mocniejszy?

Falubaz. Wydaje się silniejszy, stabilniejszy. Wszystko jednak wyjdzie w praniu.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 kwietnia 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Cellfast Wilki Krosno
Trans MF Landshut Devils

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10 kwietnia 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Aforti Start Gniezno
10 kwietnia 2022

Aktualności

Spotkanie prezesów 2. Ligi Żużlowej
26 stycznia 2022
Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny
25 stycznia 2022
Gwiazda Apatora ma swojego faworyta w drugiej lidze
25 stycznia 2022