/ /

Krystian Plech podsumowuje okres transferowy w eWinner 1. Lidze. Znany żużlowe menedżer mówi, że Stelmet Falubaz Zielona Góra nie jest dla niego pewniakiem do awansu i przekonuje, że zaskoczyć wszystkich może drużyna z Gniezna.

Za nami okres transferowy w eWinner 1. Lidze. Na początku chciałbym zapytać, jak ocenia pan skład Zdunek Wybrzeża Gdańsk na sezon 2022? To w końcu klub, który jest panu szczególnie bliski.

Krystian Plech, żużlowy menedżer: Prezes mówi, że drużyna się wzmocniła, ale ja patrzę na to trochę szerzej. Moim zdaniem silniejsza stała się cała liga, bo wielu zawodników zeszło do eWinner 1. Ligi. W Zdunek Wybrzeżu gołym okiem widzę większą moc tylko na pozycji U24, bo przychodzi Wiktor Trofimow, który powinien być lepszy.

Ma pan wątpliwości czy Adrian Gała będzie lepszy od Krystiana Pieszczka?

Tak, mam. Uważam, że może jechać podobnie albo że wcale nie musi być od niego lepszy. Krystian radził sobie całkiem nieźle na gdańskim torze, choć akurat zawodnicy z przeszłością w Gnieźnie na ogół też się dobrze na nim czują. Mówimy jednak o zawodniku, który po najlepszych latach w Gnieźnie, trochę obniżył loty. W Polonii jechał pechowo i pewnie było go stać na więcej. Trudno powiedzieć, co wyjdzie z tego transferu.

Co byłoby sukcesem Zdunek Wybrzeża w sezonie 2022?

Awans do play-off przy nowym systemie play-off to takie minimum. Gdyby doszli do półfinałów, to byłoby już naprawdę nieźle. Łatwo jednak o to nie będzie. Widać, że teraz Zdunek Wybrzeże podeszło inaczej do tematu. Rok temu był zakupowy szał. Przyszły dwa mocne nazwiska, więc prezes pewnie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni. Teraz na rynku panowały szalone stawki, więc szef gdańskiego klubu postanowił podejść do tematu racjonalnie i wolał ustabilizować sytuację. W tym roku celem był awans i się nie udało, a teraz trudno byłoby znowu włączyć się do tej walki, bo dochodzi taki gracz jak Stelmet Falubaz.

Czy zielonogórzanie będą głównym faworytem eWinner 1. Ligi?

Nie powiedziałbym tak. Długo mi się wydawało, że Falubaz faktycznie będzie hegemonem, ale trochę zmieniłem zdanie po tym, jak karty odsłoniła Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Te dwie ekipy mają w mojej ocenie podobną moc. Nie pokuszę się o wskazanie, kto wygra.

Kto może być czarnym koniem?

Pewnie teraz trochę wielu kibiców zaskoczę, ale uważam, że zespół z Gniezna. Ta ekipa jest ciekawie zbudowana pod względem charakterów. Poza tym jest tam Philip Hellström-Bängs, który według mnie ma bardzo duży potencjał. Do dochodzą Michael Jepsen Jensen i Antonio Lindbaeck. Ten drugi może być znowu głodny żużla. Nie wiem czemu, ale coś czuję, że mogą sprawić niespodziankę.

A kto spadnie?

Trudne pytanie. Według mnie trzy drużyny trochę chyba odstają. Widzę w tym gronie Orła Łódź, Zdunek Wybrzeże Gdańsk i beniaminka z Landshut, który pewnie będzie sporo nadrabiać własnym torem. Z drugiej strony pewne nie jest nic, bo każda z tych ekip ma swoje atuty, a liga jest nieprzewidywalna i naprawdę wyrównana.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 kwietnia 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Cellfast Wilki Krosno
Trans MF Landshut Devils

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10 kwietnia 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Aforti Start Gniezno
10 kwietnia 2022

Aktualności

Spotkanie prezesów 2. Ligi Żużlowej
26 stycznia 2022
Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny
25 stycznia 2022
Gwiazda Apatora ma swojego faworyta w drugiej lidze
25 stycznia 2022