/ /

Prezes ROW Rybnik chce dać swoim zawodnikom komfort pracy

Nie będzie już żadnych nowych kontraktów w ROW-ie Rybnik, choć w składzie jest dokładnie pięciu zawodników i rezerwowy Leon Flint – Chcę, żeby moi żużlowcy startowali z chłodną głową – mówi prezes Krzysztof Mrozek.

Prezes ROW-u Rybnik za pośrednictwem klubowej strony internetowej ogłosił zamknięcie składu na sezon 2022. Nie będzie dodatkowych zawodników, ani szerokiej ławki. Działacz chce zapewnić swoim zawodnik komfort pracy.

– Jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego, jakieś kontuzje, czy kłopoty z formą, to wiosną będziemy reagować na bieżąco. Mam jednak nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby, że sezon 2022 przejedziemy tym składem, który mamy obecnie – komentuje Mrozek.

Działacz nie kryje, że zasadniczo wolałby nic już nie zmieniać. – Po pierwsze, dlatego że to by znaczyło, iż nie pomyliliśmy się w dobrze zawodników. Po drugie nowe twarze oznaczają dodatkowe koszty – zauważa prezes, który słynie z tego, że dwa razy ogląda każdą wydaną złotówkę.

ROW wymienił praktycznie 70 procent składu. Zostali jedynie Siergiej Łogaczow, Flint i juniorzy. Reszta jest nowa. Mrozek o zbudowanej przez siebie drużynie mówi, że ma potencjał. Działacz wykazał się przy tym wielką zręcznością i cierpliwością, bo przy ograniczonym budżecie musiał czekać na okazje. Kilka takich mu się trafiło. Nawet odchodzący trener Marek Cieślak zauważył na naszych łamach, że zestaw nazwisk jest ryzykowany (mówił o kruchej psychice zawodników), ale obiecujący i dający nadzieję na dobre wyniki.

Kibice ROW-u wciąż czekają na ogłoszenie nazwiska nowego szkoleniowca.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 kwietnia 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Cellfast Wilki Krosno
Trans MF Landshut Devils

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10 kwietnia 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Aforti Start Gniezno
10 kwietnia 2022

Aktualności

Spotkanie prezesów 2. Ligi Żużlowej
26 stycznia 2022
Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny
25 stycznia 2022
Gwiazda Apatora ma swojego faworyta w drugiej lidze
25 stycznia 2022