/ /

Cegielski wybrał hit transferowy w eWinner 1. Lidze. “To będzie jeden z najlepszych zawodników”

W zakończonym okresie transferowym nie brakowało ciekawych ruchów. Podobnie było w eWinner 1. Lidze. Krzysztof Cegielski za największe wydarzenie uważa transfer z udziałem Adriana Miedzińskiego, który zamienił Apator Toruń na Abramczyk Polonię Bydgoszcz.

– Powodów jest kilka. Przede wszystkim chodzi o to, że niektórych zawodników trudno sobie nam wyobrazić w pewnych klubach. Tak jest z żużlowcami, którzy po wielu latach trafiają z Falubazu do Stali lub odwrotnie. Podobnie wygląda to z transferami na linii Apator – Polonia. Ona zawsze budzą emocje. Teraz mamy w dodatku do czynienia z jedną z ikon toruńskiego żużla, choć oczywiście Adrian nie jest pierwszym, który zdecydował się na taki kierunek – przekonuje Krzysztof Cegielski.

Poza tym ekspert Canal+ twierdzi, że ten transfer będzie mieć także olbrzymią wartość sportową.
– Poza tym pod względem sportowym to powinien być świetny ruch. Adrian Miedziński to poważny zawodnik i zapewne udowodni to w eWinner 1. Lidze. Jestem przekonany, że jego doświadczenie, sprzęt i umiejętności zrobią swoje. Moim zdaniem to będzie jeden z najlepszych żużlowców w całych rozgrywkach. Tor w Bydgoszczy z pewnością będzie mu pasować, a poza tym nie widzę obiektów, które miałyby być dla niego problemem – przekonuje Cegielski.

Miedziński ma za sobą słaby sezon w PGE Ekstralidze. Niektórzy twierdzą, że Abramczyk Polonia to dla niego szansa, by szybko wrócić do elity. – Nie mówiłbym o żadnej odbudowie. W karierze każdego zawodnika są lepsze i gorsze momenty. To zupełnie normalne. Jeśli Adrian odejdzie dobry sezon, to może znowu zagościć w PGE Ekstralidze. Wcale się nie zdziwię, jeśli trafi do niej z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. A wtedy będziemy mieć kolejną fajną historię, którą byłyby mecze z Apatorem – podsumowuje Cegielski.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 kwietnia 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Cellfast Wilki Krosno
Trans MF Landshut Devils

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10 kwietnia 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Aforti Start Gniezno
10 kwietnia 2022

Aktualności

Spotkanie prezesów 2. Ligi Żużlowej
26 stycznia 2022
Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny
25 stycznia 2022
Gwiazda Apatora ma swojego faworyta w drugiej lidze
25 stycznia 2022