/ /

– W minionym sezonie zachwycaliśmy się na poważnie nie tylko PGE Ekstraligą, ale i eWinner 1. Ligą. Za rok świetnym produktem będzie też 2. Liga Żużlowa. To nie przypadek, to efekt dobrych przepisów wprowadzanych przez PZM – mówi Jacek Frątczak, żużlowy ekspert.

– Kiedy wprowadzano przepis o U-24, to wszyscy narzekali, że niesprawiedliwe, że nie ma sensu, a ja już wtedy mówiłem, że to świetny ruch. Dzięki niemu wielu dobrych zawodników przeniosło się z PGE Ekstraligi do eWinner 1. Ligi. Kilku dobrych przeniosło się z pierwszej do drugiej. Teraz ten proces postępuje i dobrze. Dzięki rezerwowym niższe ligi mają ciekawych zawodników, a przy okazji inwestujemy w przyszłość, bo juniorzy dostają drugie życie – twierdzi Frątczak.

– Przepraszam za trochę przydługi wykład o U-24, ale to głównie dzięki tej nowince druga liga za rok będzie ciekawa, jak nigdy dotąd. Swoje robi też telewizja, która to pokazuje. W przypadku telewizji nie ma co zwalniać tempa. Gdyby była taka możliwość, to nawet dobrze byłoby postawić na kanał otwarty kosztem pieniędzy. Telewizja pomaga w budowie marki – komentuje ekspert.

2. Liga Żużlowa już teraz, zdaniem Frątczaka, jest taką marką. – Przykład Sławka Kryjoma pokazuje, że nie jest jakimś obciachem praca w tej lidze, a przecież mówimy o człowieku, który zdobywał z drużynami złote medale mistrzostw Polski. Ja też dostałem propozycję pracy w drugoligowym projekcie i wcale się tego nie wstydzę. Nie przyjąłem propozycji, bo musiałbym się zaangażować na sto procent, a nie mam takiej możliwości. Trzymam jednak kciuki za powodzenie – mówi Frątczak.

– I tak dochodzimy do strony sportowej, czyli tego, co nas czeka za rok, czyli arcyciekawej walki o czwórkę. Drużyny z Opola, Rawicza i Poznania prezentują się bardzo dobrze, a przecież są jeszcze dwie, trzy inne, które w każdej chwili mogą doskoczyć. Pod warunkiem, że uporządkują strukturę, bo to jest ważne. Najistotniejsze jest to, że do klubów wchodzą ludzie, którym na tym zależy. Tak jest w Poznaniu czy Rawiczu, czyli tych ośrodkach, które właśnie urosły w siłę. W sezonie 2022 drugą ligę będziemy oglądali z wypiekami na twarzy – kwituje Frątczak.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 kwietnia 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Cellfast Wilki Krosno
Trans MF Landshut Devils

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10 kwietnia 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Aforti Start Gniezno
10 kwietnia 2022

Aktualności

Spotkanie prezesów 2. Ligi Żużlowej
26 stycznia 2022
Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny
25 stycznia 2022
Gwiazda Apatora ma swojego faworyta w drugiej lidze
25 stycznia 2022