/ /

– W minionym sezonie zachwycaliśmy się na poważnie nie tylko PGE Ekstraligą, ale i eWinner 1. Ligą. Za rok świetnym produktem będzie też 2. Liga Żużlowa. To nie przypadek, to efekt dobrych przepisów wprowadzanych przez PZM – mówi Jacek Frątczak, żużlowy ekspert.

– Kiedy wprowadzano przepis o U-24, to wszyscy narzekali, że niesprawiedliwe, że nie ma sensu, a ja już wtedy mówiłem, że to świetny ruch. Dzięki niemu wielu dobrych zawodników przeniosło się z PGE Ekstraligi do eWinner 1. Ligi. Kilku dobrych przeniosło się z pierwszej do drugiej. Teraz ten proces postępuje i dobrze. Dzięki rezerwowym niższe ligi mają ciekawych zawodników, a przy okazji inwestujemy w przyszłość, bo juniorzy dostają drugie życie – twierdzi Frątczak.

– Przepraszam za trochę przydługi wykład o U-24, ale to głównie dzięki tej nowince druga liga za rok będzie ciekawa, jak nigdy dotąd. Swoje robi też telewizja, która to pokazuje. W przypadku telewizji nie ma co zwalniać tempa. Gdyby była taka możliwość, to nawet dobrze byłoby postawić na kanał otwarty kosztem pieniędzy. Telewizja pomaga w budowie marki – komentuje ekspert.

2. Liga Żużlowa już teraz, zdaniem Frątczaka, jest taką marką. – Przykład Sławka Kryjoma pokazuje, że nie jest jakimś obciachem praca w tej lidze, a przecież mówimy o człowieku, który zdobywał z drużynami złote medale mistrzostw Polski. Ja też dostałem propozycję pracy w drugoligowym projekcie i wcale się tego nie wstydzę. Nie przyjąłem propozycji, bo musiałbym się zaangażować na sto procent, a nie mam takiej możliwości. Trzymam jednak kciuki za powodzenie – mówi Frątczak.

– I tak dochodzimy do strony sportowej, czyli tego, co nas czeka za rok, czyli arcyciekawej walki o czwórkę. Drużyny z Opola, Rawicza i Poznania prezentują się bardzo dobrze, a przecież są jeszcze dwie, trzy inne, które w każdej chwili mogą doskoczyć. Pod warunkiem, że uporządkują strukturę, bo to jest ważne. Najistotniejsze jest to, że do klubów wchodzą ludzie, którym na tym zależy. Tak jest w Poznaniu czy Rawiczu, czyli tych ośrodkach, które właśnie urosły w siłę. W sezonie 2022 drugą ligę będziemy oglądali z wypiekami na twarzy – kwituje Frątczak.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11430+77
21424+153
31420+44
41417-11
51414-29
61413-50
71411-62
81411-122

Najbliższa runda

Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
19 sierpnia 2022
Cellfast Wilki Krosno

VS

Trans MF Landshut Devils

Aktualności

Abramczyk Polonia rozbiła Zdunek Wybrzeże i jest w półfinale!
12 sierpnia 2022
Posiedzenie dyscyplinarne w sprawie wydarzeń z Rawicza
10 sierpnia 2022
SpecHouse PSŻ jedną nogą w finale, ale w klubie dmuchają na zimne
8 sierpnia 2022