/ /

Dlaczego postawili na debiutanta? “Mamy dobre doświadczenia, a on chęci i werwę”

To była spora niespodzianka. SpecHouse PSŻ ogłosił niedawno, że trenerem drużyny w sezonie 2022 będzie Adrian Gomólski, dla którego będzie to debiut w tej roli. Dlaczego działacze zdecydowali się na tak zaskakujący ruch?

– Mamy dobre doświadczenia z trenerami debiutantami – mówi nam Grzegorz Struzik, członek stowarzyszenia PSŻ Poznań. – Kiedyś był u nas Mirosław Kowalik i świetnie się sprawdził. Później pojawił się Tomasz Bajerski, którego poznańscy kibice doskonale wspominają. Z czasem wyrósł na trenera z krwi i kości i realizuje się w PGE Ekstralidze – dodaje działacz.

Dobre doświadczenia z poprzednimi trenerami, którzy rozpoczynali swoje kariery właśnie w stolicy Wielkopolski, to tylko jeden z argumentów. Władze PSŻ-u przekonują, że Adrian Gomólski ma wiele cech, które pozwalają wierzyć, że stanie się w przyszłości fachowcem.

– Jest młodym człowiekiem z ciekawym doświadczeniem zawodniczym. Poza tym ma werwę i zapał. Jest także lubiany przez zawodników – przekonuje Struzik.

Dodajmy, że SpecHouse PSŻ ma za sobą bardzo owocny okres transferowy, bo drużyny trafili między innymi Aleksandr Łoktajew i Kacper Gomólski, którzy w tym roku ścigali się na torach eWinner 1. Ligi. Klub pozyskał także byłego uczestnika cyklu Grand Prix Chrisa Harrisa. Nic więc dziwnego, że wśród poznańskich kibiców panuje duży entuzjazm. PSŻ już dawno nie dysponował tak mocnym zespołem.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 kwietnia 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Cellfast Wilki Krosno
Trans MF Landshut Devils

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10 kwietnia 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Aforti Start Gniezno
10 kwietnia 2022

Aktualności

Spotkanie prezesów 2. Ligi Żużlowej
26 stycznia 2022
Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny
25 stycznia 2022
Gwiazda Apatora ma swojego faworyta w drugiej lidze
25 stycznia 2022