/ /

OK Bedmet Kolejarz mocniejszy, ale pewniaka do awansu nie ma

Piotr Mikołajczak ocenia ruchy transferowe OK Bedmet Kolejarza i mówi o rywalizacji w drugiej lidze. – Walka będzie jeszcze bardziej zażarta niż w tym roku. Opolanie są mocniejsi niż byli, ale pewniaka do awansu nie widzę – przekonuje.

Były menedżer opolskiego Kolejarza bardzo pozytywnie ocenia ostatnie działania swojego byłego klubu. Jego zdaniem zarząd wykonał mądre ruchy na transferowej giełdzie i dzięki temu drużyna będzie liczyć się w grze o najwyższe cele. – Adrian Cyfer to bardzo dobry transfer. Jeździecko jest świetny, ale borykał się ostatnio z różnymi problemami sprzętowymi. Kontrakt w Kolejarzu gwarantuje mu jednak nowy sprzęt i jestem przekonany, że wskoczy na wysoki poziom. Jego stać na 10 punktów w każdym meczu – uważa Piotr Mikołajczak.

– Pozytywnie oceniam ściągnięcie z eWinner 1. Ligi Pontusa Aspgrena. To przyjaciel Jacoba Thorssella, z którym zdążyłem poprowadzić jeszcze rozmowy w Opolu. Doprowadziłem do jego zatrzymania, a później poprosiłem go, żeby nawiązał kontakt z Pontusem. Tak zrobił, a zarząd postawił kropkę nad i. Jestem pewny, że Kolejarz będzie z tego transferu zadowolony – dodaje.

Czy skład OK Bedmet Kolejarza gwarantuje awans do eWinner 1. Ligi, o który opolanie starają się od dłuższego czasu? – Gwarancji nie ma, bo rozgrywki staną się zdecydowanie bardziej wymagające niż w tym roku. Mocniejsze są przede wszystkim ekipy z Poznania, Rawicza i Rzeszowa. Rywalizacja będzie zażarta – wyjaśnia Mikołajczak.

– Jeśli mam być szczery, to największe wrażenie zrobiły na mnie ruchy klubu z Poznania, bo Aleksandr Łoktajew i Kacper Gomólski to świetne nazwiska jak na drugoligowe warunki. Nie wiem jednak, kto awansuje. Trudno mi nawet wskazać zespoły, które pojadą w finale – podsumowuje nasz rozmówca.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 kwietnia 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Cellfast Wilki Krosno
Trans MF Landshut Devils

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10 kwietnia 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Aforti Start Gniezno
10 kwietnia 2022

Aktualności

Spotkanie prezesów 2. Ligi Żużlowej
26 stycznia 2022
Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny
25 stycznia 2022
Gwiazda Apatora ma swojego faworyta w drugiej lidze
25 stycznia 2022