/ /

Tobiasz Musielak: Skład Cellfast Wilków optymalny. Nadrobimy atmosferą

Tobiasz Musielak rozpoczął właśnie przygotowani do sezonu 2022. Mówi o celach na przyszły rok i tym, że chciałby, aby Cellfast Wilki były czarnym koniem rozgrywek.

POLSKIZUZEL: Eksperci mówiąc, że Cellfast Wilki będą czarnym koniem? Pan się z tym zgadza?

Tobiasz Musielak, lider Cellfast Wilków Krosno: Prawdę mówiąc chciałbym, aby tak było. Zostaliśmy podrażnieni w finale ostatniego sezonu. Mamy sporo sportowej złości w sobie, ale nasz cel to spokojna jazda najpierw o fazę play-off, a później zobaczymy.

Jest coś czego w kontekście Wilków pan żałuje? Nie wiem, choćby tego, że ostatecznie nie przyszedł Jan Kvech, że nie sprowadzono Mateja Zagara, choć klub o tym myślał.

Uważam, że skład jest optymalny. Sądzę także, że sporo nadrobimy atmosferą w drużynie. Praktycznie podobny skład został utrzymany i to nam sprzyja. Pozycja U-24 oczywiście z Janem Kvechem była u nas bardzo mocna, szkoda, że Jana nie ma z nami, jednak Rafał Karczmarz to zawodnik o wysokim potencjale, to każdy wie. Będzie jednym z lepszych na swojej pozycji w całej lidze.

A w ogóle wpisuje się pan w schemat ocen szans w 1. Lidze, że walczyć o awans będą Falubaz i Polonia, że to są faworyci?

Jestem tego zdania, że te dwie drużyny na pewno mają na papierze skład, który daje nadzieje na awans. Dla nas to ogromny plus. Nie ma na nas presji. Przyglądamy się z boku opiniom ekspertów, nasza robota jest do zrobienia na torze. Absolutnie nie oddamy skóry za darmo.

Kto poza Wilkami może pomieszać szyki faworytom?

Zadaje Pan pytania, na które zawodnicy niezbyt lubią udzielać odpowiedzi. Osobiście widzę w każdym zespole zagrożenie. Każdy się uzbroił jak mógł. 1 Liga znowu zyskała na atrakcyjności, podniósł się jej poziom, każde spotkanie będzie ważne i zacięte. Życzę sobie i wszystkim, aby wszystko rozgrywało się w walce fair play.

A czy widzi pan jakiegoś murowanego kandydata do spadku?

Do spadku nie wytypuję nikogo dzisiaj. W zeszłym roku nikt nie typował, chyba że Unia Tarnów, tak zasłużony klub dla żużla poleci aż z takim hukiem. Wilki Krosno akurat jechały oba mecze z Unią w jej optymalnym składzie. O ile mecz w Krośnie był raczej jednostronny, o tyle w Tarnowie mecz rozstrzygnął się w 15 biegu. Zatem typowanie dzisiaj spadkowicza nie ma kompletnie sensu.

Pan naprawdę nie miał pokusy, żeby po dobrym sezonie 2021 zmienić klub? A może zabrakło ofert z Ekstraligi, a tylko te byłyby dla pana interesujące?

Oferty były i to całkiem przyzwoite. Były również intratne, zarówno z Ekstraligi jak i 1. Ligi. Wybrałem jednak stabilność, której w ostatnich latach mojej kariery brakowało. W Krośnie znowu postawiłem kroczek do przodu. Chciałbym znowu się rozwinąć o kolejny krok w nowym sezonie, ale najważniejsze, abym jechał bez kontuzji, jak przez ostatnie 2 lata. Tak jak wspomniałem, 1. Liga znowu się wzmocniła, dlatego uważam, że i tutaj można się rozwijać.

Jakie cele stawia Pan przed sobą na sezon 2022? Chodzi mi o cele indywidualne.

Zasadniczo pierwsza podstawowa sprawa to nie łapać urazów. Tego życzę zawsze sobie, ale i kolegom, z którymi staję pod taśmą. Swoje cele indywidualne mam, ale czy je spełnię, to zależy głównie ode mnie. Jeśli początek sezonu będzie dobry, uważam, że wtedy otworzy się brama do realizacji moich celów.

A jak wyglądają przygotowania do sezonu? Ruszyły już? Co Pan robi?

Tak, rozmawiamy 1 grudnia, a to dzień, w który zawsze rozpoczynam swoje ukierunkowane przygotowania. Ruszam się cały rok, bez przerwy na odpoczynek, staram się trzymać formę cały czas. Teraz jednak działania mają już swój określony cel. Grudzień to przede wszystkim praca nad siłą.

Całe moje przygotowania są oparte na badaniach, pracy i doświadczeniu śp. doktora Mariana Misiaka. To stara szkoła, ale zapewniam, że daje sporo satysfakcji fakt, że miałem okazję żyć i uczyć się tak blisko doktora.

 

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 kwietnia 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Cellfast Wilki Krosno
Trans MF Landshut Devils

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
10 kwietnia 2022
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Aforti Start Gniezno
10 kwietnia 2022

Aktualności

Spotkanie prezesów 2. Ligi Żużlowej
26 stycznia 2022
Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny
25 stycznia 2022
Gwiazda Apatora ma swojego faworyta w drugiej lidze
25 stycznia 2022