/ /

Piotr Żyto o terminarzu: Na inaugurację musimy wygrać. Start ma zawodników, którzy znają nasz tor

Główny faworyt eWinner 1. Ligi w sezonie 2022 rozpocznie zmagania od spotkania na własnym torze. Stelmet Falubaz na inaugurację podejmie Start Gniezno. – To mecz u siebie, więc musimy go wygrać. Nad siłą rywala się nie zastanawiam. Trzeba robić swoje – komentuje Piotr Żyto.

– Czy terminarz ma znaczenie? Jakieś pewnie tak, ale zwykle to wychodzi dopiero przed fazą play-off, kiedy ważą się losy końcowego układu tabeli. Ogólnie nie należy jednak o tym za bardzo rozmyślać, bo i tak trzeba pojechać dwa razy z każdym rywalem. My zaczynamy u siebie, a to oznacza, że nie ma innej opcji niż zwycięstwo – mówi nam Piotr Żyto, trener Stelmetu Falubazu.

Doświadczony szkoleniowiec mówi, że Start na torze w Zielonej Górze może mieć swoje atuty. – Zakontraktowali Michaela Jepsena Jensena i Antonio Lindbaecka, którzy u nas jeździli. Geometria toru nie będzie dla nich żadną zagadką. Teraz nie ma jednak sensu oceniać ich siły, bo to wyjdzie na torze. Może się przecież okazać, że ktoś ma sezon konia i to zmieni kompletnie potencjał danej drużyny. Poza tym na początku sezonu różnie bywa z rozjeżdżeniem. Wiele zależy od pogody – tłumaczy trener.

Żyto zapewnia, że opracował już plan przygotowań do startu sezonu ligowego. – Zrobimy wszystko, by jak najlepiej się przygotować. Zaplanowaliśmy sześć sparingów. Nie znam jeszcze dat, ale mamy zmierzyć się z zespołami z Ostrowa, Gorzowa i Leszna – podsumowuje opiekun Falubazu.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
146+23
246+10
346+53
455-12
544+22
644-14
743-33
850-49

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
22 maja 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

ROW Rybnik
Aforti Start Gniezno

VS

Cellfast Wilki Krosno

Aktualności

Oświadczenie GKSŻ po meczu w Krośnie
15 maja 2022
Hit w Krośnie nie doszedł do skutku. Walkower dla Falubazu
15 maja 2022
Niespodzianka w Bydgoszczy! ROW urwał punkty Abramczyk Polonii
15 maja 2022