/ /

Prezes Abramczyk Polonii o inauguracji: Czuliśmy, że pojedziemy do Landshut

Jerzy Kanclerz czuł w kościach, że Abramczyk Polonia może zacząć sezon 2022 od wyjazdu do Landshut. Prezes bydgoskiego klubu mówi nam jednak, że jest nieco zaskoczony pozostałymi parami pierwszej kolejki eWinner 1. Ligi.

– Czułem, że pojedziemy do Landshut, ale pozostałe pary są już dla lekkimi niespodziankami. Myślałem, że eWinner 1. Liga będzie się wzorować na tym, co z terminarzem zrobiła PGE Ekstraliga, która zadbała o wysoki poziom adrenaliny na inaugurację. Podchodzę jednak do tego na spokojnie, bo wyznaję zasadę, że i tak trzeba pojechać siedem razy u siebie i tyle samo razy na wyjeździe – mówi nam prezes Abramczyk Polonii.

Dlaczego Jerzy Kanclerz spodziewał się wyjazdu do Landshut? – Jazda beniaminka u siebie to coś normalnego. My wyczuliśmy, że pojedzie tam ktoś z trójki Polonia, Falubaz, Wilki, a dwie pozostałe ekipy spotkają się ze sobą, żeby na inaugurację był wielki hit. Nasze przewidywania sprawdziły się w 50 procentach – tłumaczy.

Bydgoszczanie zapewniają, że zrobią wszystko, by jak najlepiej przygotować się do inauguracji. Zadanie będzie jednak utrudnione, bo znalezienie toru, który jest podobny do tego w Landshut, będzie bardzo trudnym zadaniem. – Osobiście byłem tam w 1997 roku. Odbyła się tam jedna z rund Grand Prix. Pamiętam tamtejszy tor, ale spodziewam się, że dla bydgoskich zawodników to będzie coś nowego. Nie wiem, czy ktoś tam jeździł. Nie pytaliśmy nawet o to do tej pory Mateja Zagara czy Kennetha Bjerre – wyjaśnia.

– Jestem natomiast pewny, że dla beniaminka to będzie ciekawa konfrontacja z zespołem, który w teorii uchodzi za faworyta. Spodziewam się bardzo wyrównanego meczu. Uważam, że ze względu na specyfikę toru nikomu nie będzie łatwo w Landshut, ale myślę też, że lepiej tam jechać na początku niż później, kiedy Niemcy złapią już właściwy rytm na własnym obiekcie – przekonuje prezes.

Jerzy Kanclerz powiedział, czego spodziewa się także w innych meczach, które zostaną rozegrane na inaugurację ligi. – Najbardziej zacięte może być spotkanie w Gdańsku, gdzie gospodarze pojadą z Cellfast Wilkami. Tam wynik może pójść w każdą stronę. Ciekawie powinno być także w Łodzi, ale wydaje mi się, że wskazałbym na Orła. Na pewno zdecydowanym faworytem inauguracji będzie Stelmet Falubaz, który podejmie Start – podsumowuje prezes.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
146+23
246+10
346+53
455-12
544+22
644-14
743-33
850-49

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
22 maja 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

ROW Rybnik
Aforti Start Gniezno

VS

Cellfast Wilki Krosno

Aktualności

Oświadczenie GKSŻ po meczu w Krośnie
15 maja 2022
Hit w Krośnie nie doszedł do skutku. Walkower dla Falubazu
15 maja 2022
Niespodzianka w Bydgoszczy! ROW urwał punkty Abramczyk Polonii
15 maja 2022