/ /

Krajowi seniorzy kluczem do sukcesu beniaminka?

Poprzedni sezon z pewnością bardzo dobrze zapamiętają włodarze oraz zawodnicy drużyny „Diabłów” z Landshut. Bawarski klub sensacyjnie wygrał rozgrywki drugoligowe i w przyszłym roku podopieczni Sławomira Kryjoma wystartują w eWinner 1. Lidze. W jakim składzie niemiecki klub przystąpi do zmagań w przyszłym roku?

Krajowi seniorzy

Klub z Landshut postawił tutaj na solidnych oraz doświadczonych zawodników, którzy z pewnością potrafią się ścigać na najwyższym poziomie. O sile zespołu mają tutaj przede wszystkim stanowić Kai Huckenbeck oraz Martin Smolinski. Obaj z nich to dobrze znani polskim kibicom zawodnicy. Huckenbeck rozgrywki drugoligowe zakończył indywidualnie na drugim miejscu pod względem średniej punktowej na bieg – 2,368. Oprócz dwójki wyżej wymienionych nazwisk, trzecim niemieckim zawodnikiem, który z pewnością może nie raz spłatać pozytywną niespodziankę w postaci dobrego wyniku jest Erik Riss. Kolejnym, już ostanim Niemcem w drużynie z Landshut jest Michael Haertel. Cały czas młody i perspektywiczny zawodnik szansę na swoje występy upatruje na pozycji U24.

Obcokrajowcy

Tutaj włodarze MF Trans Devils Landshut zdecydowali się pozyskać dwóch nowych zawodników. Pierwszym z nich jest dobrze już znany w Landshut Dimitri Berge. Francuz w zeszłym roku bronił barw bydgoskiej Abramczyk Polonii, jednak w połowie sezonu został wypożyczony właśnie do bawarskiej ekipy. Wypożyczenie Francuza było wręcz strzałem w dziesiątkę. Berge bardzo mocno przyczynił się do ostatecznego triumfu „Diabłów” w rozgrywkach 2. Ligi. Francuz sezon 2021 był najskuteczniejszym zawodnikiem 2. Ligi. Podczas swoich 74 startów aż 32 razy przekraczał pierwszy linię mety. Berge może pochwalić się najwyższą średnią biegopunktową zeszłorocznych rozgrywek drugoligowych – 2,541.

Drugim nowym obcokrajowcem, który w przyszłym roku będzie bronił barw drużyny z Landshut jest Mads Hansen. Duńczyk to jeden z najlepszych juniorów na świecie. Hansen z pewnością w przyszłym roku będzie mocnym punktem niemieckiej drużyny. Duńczyk w składzie będzie zapewne jeździć pod numerem dla zawodników do 24 roku życia. Aktualny wicemistrz świata juniorów w zeszłym sezonie na swoim koncie zapisał średnią 2,214 na bieg w rozgrywkach 2. Ligi.

Juniorzy

O sile formacji juniorskiej stanowić mają trzech zawodników. To Mario Niedermeier, Erik Bachhuber oraz Norick Bloedorn. Uwagę trzeba będzie zwrócić zwłaszcza na to trzecie nazwisko. Bloedorn to z pewnością wielka nadzieja niemieckiego speedwaya. Już w swoich pierwszych spotkaniach w lidze polskiej pokazywał niesamowite umiejętności. W przyszłym roku ma szansę być jednym z najskuteczniejszych juniorów na torach eWinner 1. Ligi.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
146+23
246+10
346+53
455-12
544+22
644-14
743-33
850-49

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
22 maja 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

ROW Rybnik
Aforti Start Gniezno

VS

Cellfast Wilki Krosno

Aktualności

Oświadczenie GKSŻ po meczu w Krośnie
15 maja 2022
Hit w Krośnie nie doszedł do skutku. Walkower dla Falubazu
15 maja 2022
Niespodzianka w Bydgoszczy! ROW urwał punkty Abramczyk Polonii
15 maja 2022