/ /

Czy Aforti Start Gniezno ma szansę sprawić pozytywną niespodziankę?

O poprzednim sezonie gnieźnianie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Drużyna Aforti Startu zakończyła sezon na przedostatniej – siódmej lokacie w rozgrywkach eWinner 1. Ligi. Jednak przyszły sezon ma wyglądać zgoła inaczej. Włodarze klubu nie mają zamiaru kolejny rok z rzędu walczyć o utrzymanie, stąd za Startem bardzo pracowity okres transferowy. Kto w przyszłym sezonie pojedzie w składzie gnieźnieńskiej drużyny?

Krajowi seniorzy

To będzie kolejny z rzędu sezon, w którym barwy Startu bronić będzie Oskar Fajfer. Rodowity gnieźnianin w zeszłym sezonie był jednym z niekwestionowanych liderów swojej drużyny. Zmagania zeszłorocznej eWinner 1. Ligi zakończył ze średnią biegopunktową 2,073. Do Startu przechodzi jeszcze dwóch polskich zawodników. Mowa tutaj o Szymonie Szlauderbachu oraz Erneście Kozie. Ten pierwszy to wychowanek klubu z Leszna. W zeszłym sezonie startował w barwach drugoligowej ekipy „Niedźwiadków” z Rawicza. Szlauderbach w rawickim klubie spisywał się bardzo dobrze. Zawsze do mety przywoził cenne „oczka”. Sezon 2021 zakończył ze średnią 1,957. Z kolei Ernest Koza w tym sezonie bronił barw Unii Tarnów, która ostatecznie doznała goryczy spadku do rozgrywek drugoligowych. W sezonie 2020 popularny „Erni” nie raz bronił na torze honoru „Jaskółek”.

Obcokrajowcy

W Gnieźnie pozostają Peter Kildemand oraz Philip Hellström Bängs. W przyszłym sezonie uwagę z pewnością kibice mogą zwrócić na tego drugiego. Młodziutki Szwed zanotował fenomenalną końcówkę poprzedniego sezonu. Niespełna osiemnastoletni Szwed pokazał, że jest już gotowy na jazdę z najlepszymi żużlowcami globu. Sztab klubu z Gniezna zdecydował się jeszcze podpisać kontrakty z dwoma obcokrajowcami. Po dwóch latach przerwy do ścigania powraca Antonio Lindbaeck. Co ciekawe w latach 2012 oraz 2013 Szwed reprezentował właśnie barwy Startu. Lindbaeck to bardzo doświadczony zawodnik. Nie raz pokazywał, że stać go na jazdę na naprawdę wysokim poziomie. Kolejną nową twarzą w ekipie Aforti Startu Gniezno będzie Michael Jepsen Jensen. W zeszłym sezonie Duńczyk ścigał się w barwach ROW-u Rybnik. Tamtoroczne rozgrywki eWinner 1. Ligi Jepsen Jensen zakończył ze średnią 2,094 na bieg. Ważny kontrakt w Aforti Starcie ma również kolejny Duńczyk – Nick Agertoft.

Juniorzy

Młodzieżowa kadra klubu z pierwszej stolicy Polski będzie składać się z czterech zawodników: Marcela Studzińskiego, Mikołaja Czapli, Szymona Szwachera oraz powracającego z wypożyczenia z Zielonej Góry, Kacpra Grzelaka.

 

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
146+23
246+10
346+53
455-12
544+22
644-14
743-33
850-49

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
22 maja 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

ROW Rybnik
Aforti Start Gniezno

VS

Cellfast Wilki Krosno

Aktualności

Oświadczenie GKSŻ po meczu w Krośnie
15 maja 2022
Hit w Krośnie nie doszedł do skutku. Walkower dla Falubazu
15 maja 2022
Niespodzianka w Bydgoszczy! ROW urwał punkty Abramczyk Polonii
15 maja 2022